OPTIMUM DENT CLINIC SRL — dosare în instanță
Numele OPTIMUM DENT CLINIC SRL apare în 5 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 01 septembrie 2022
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 36693480)
- CUI
- 36693480
- Denumire
- OPTIMUM DENT CLINIC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|2364|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.11.2016
- Sediu
- VOLUM 12, TIP 1, POZIȚIA 07, CAMERA 2, Sat Bălțați, Comuna Bălțați, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 8623 Activități de asistență stomatologică · rev. 2
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.378.209 lei (+68% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 15,4 mii lei · 2025 2,4 mil. lei · maxim 2025 2,4 mil. lei · minim 2017 15,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 309 lei · 2025 347,4 mii lei · maxim 2025 347,4 mii lei · minim 2017 309 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2025 10 · maxim 2025 10 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.378.209 lei | 1.414.856 lei | 751.548 lei | 687.547 lei | 487.669 lei | 444.252 lei | 296.118 lei | 271.757 lei | 15.360 lei |
| Venituri totale | 2.469.731 lei | 1.532.938 lei | 751.548 lei | 687.935 lei | 500.829 lei | 450.052 lei | 296.163 lei | 306.297 lei | 15.360 lei |
| Cheltuieli totale | 2.081.524 lei | 1.447.516 lei | 715.249 lei | 653.873 lei | 493.180 lei | 341.979 lei | 266.156 lei | 264.637 lei | 14.898 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 347.445 lei | 81.670 lei | 28.761 lei | 27.192 lei | 3.357 lei | 103.768 lei | 27.046 lei | 38.942 lei | 309 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 347.445 lei | 81.670 lei | 28.761 lei | 27.192 lei | 3.357 lei | 103.768 lei | 27.046 lei | 38.942 lei | 309 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 2.944.117 lei | 2.874.369 lei | 3.047.695 lei | 664.677 lei | 614.316 lei | 672.517 lei | 163.607 lei | 184.980 lei | 144.317 lei |
| Datorii | 1.729.059 lei | 1.880.355 lei | 2.004.767 lei | 485.971 lei | 462.802 lei | 524.360 lei | 119.218 lei | 143.637 lei | 141.916 lei |
| Capitaluri proprii | 541.520 lei | 275.745 lei | 207.466 lei | 178.706 lei | 151.514 lei | 148.157 lei | 44.389 lei | 41.343 lei | 2.401 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 6 | 5 | 6 | 4 | 4 | 4 | 3 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 5 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Judecătoria Baia Mare (1 · 20%), apoi Judecătoria Pașcani (1), Judecătoria Sectorului 4 (1), Tribunalul București (1) și Tribunalul Maramureș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Baia Mare | Maramureș | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Pașcani | Iași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 4 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Maramureș | Maramureș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Reclamant: 2
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 5
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2024: 2
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2897/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 23112/4/2022 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 2879/182/2024 | Judecătoria Baia Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 2206/100/2025/a7 | Tribunalul Maramureș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5003/866/2026 | Judecătoria Pașcani | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare OPTIMUM DENT CLINIC SRL?
OPTIMUM DENT CLINIC SRL apare în 5 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des OPTIMUM DENT CLINIC SRL?
Cel mai des la Tribunalul Maramureș (1), Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI (1) și Tribunalul București (1).
În ce calitate apare cel mai des OPTIMUM DENT CLINIC SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.