LEXONI INVEST SRL
LEXONI INVEST SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 36653973. Cifră de afaceri 2025: 190.108 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 36653973
- Denumire
- LEXONI INVEST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|13822|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.10.2016
- Sediu
- NORDULUI, nr. 102-104, et. 3, ap. C5, CAMERA 1, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0112 Cultivarea orezului · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
Arată toate (71)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 3513 Transportul energiei electrice · rev. 3
- 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
- 3540 Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4911 Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale · rev. 3
- 4912 Alte transporturi de pasageri pe căi ferate ușoare · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 7911 Activități ale agențiilor turistice · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 190.108 lei (+21% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 51,7 mii lei · 2025 190,1 mii lei · maxim 2025 190,1 mii lei · minim 2017 51,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 21,6 mii lei · 2025 55,4 mii lei · maxim 2021 85,5 mii lei · minim 2023 −47,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 0 · 2025 1 · maxim 2022 1 · minim 2018 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 190.108 lei | 156.777 lei | 127.227 lei | 97.027 lei | 123.201 lei | 111.412 lei | 124.576 lei | 71.210 lei | 51.662 lei |
| Venituri totale | 190.108 lei | 156.777 lei | 127.227 lei | 97.027 lei | 123.202 lei | 111.412 lei | 124.576 lei | 71.210 lei | 51.662 lei |
| Cheltuieli totale | 129.697 lei | 124.708 lei | 173.302 lei | 74.790 lei | 35.356 lei | 33.642 lei | 61.915 lei | 51.520 lei | 28.503 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 55.392 lei | 30.532 lei | 0 lei | 19.714 lei | 85.543 lei | 75.757 lei | 58.985 lei | 18.434 lei | 21.609 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 47.347 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 55.392 lei | 30.532 lei | -47.347 lei | 19.714 lei | 85.543 lei | 75.757 lei | 58.985 lei | 18.434 lei | 21.609 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 82.041 lei | 31.548 lei | 30.782 lei | 32.175 lei | 171.682 lei | 177.256 lei | 99.390 lei | 42.359 lei | 15.695 lei |
| Datorii | 18.863 lei | 16.031 lei | 42.971 lei | 7.440 lei | 7.670 lei | 6.199 lei | 6.615 lei | 8.569 lei | 339 lei |
| Capitaluri proprii | 55.632 lei | 3.139 lei | -27.393 lei | 19.954 lei | 163.549 lei | 168.532 lei | 92.775 lei | 33.790 lei | 15.356 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | 0 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este LEXONI INVEST SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, LEXONI INVEST SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul LEXONI INVEST SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (NORDULUI, nr. 102-104, et. 3, ap. C5, CAMERA 1); numărul de înmatriculare e J|40|13822|2016, din 20.10.2016.
Ce cifră de afaceri a avut LEXONI INVEST SRL în 2025?
190.108 lei, cu 21% peste 2024 (156.777 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 55.392 lei.
Câți salariați are LEXONI INVEST SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre LEXONI INVEST SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.