ESENZA & SIM SRL
ESENZA & SIM SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 5, București, CUI 36607160. Cifră de afaceri 2025: 232.921 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 36607160
- Denumire
- ESENZA & SIM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|13160|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.10.2016
- Sediu
- BUZOENI, nr. 18, bl. M37, sc. 2, et. 6, ap. 63, CAMERA NR. 01, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume · rev. 2
- 1052 Fabricarea înghețatei · rev. 2
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 2
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 2
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 2
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 2
Arată toate (18)
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2016–2025 · 9 bilanțuri
Financiar · 2016–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 232.921 lei (-57% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 473,4 mii lei · 2025 232,9 mii lei · maxim 2023 852,9 mii lei · minim 2025 232,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 0 lei · 2025 5,9 mii lei · maxim 2023 146,9 mii lei · minim 2017 −158,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 13 · 2025 1 · maxim 2017 13 · minim 2025 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 232.921 lei | 538.047 lei | 852.871 lei | 716.008 lei | 790.499 lei | fără bilanț | 585.831 lei | 683.662 lei | 473.383 lei | — |
| Venituri totale | 236.709 lei | 538.797 lei | 852.871 lei | 891.008 lei | 790.499 lei | fără bilanț | 586.945 lei | 684.001 lei | 474.031 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 228.436 lei | 607.232 lei | 697.408 lei | 847.462 lei | 843.308 lei | fără bilanț | 630.891 lei | 676.052 lei | 628.140 lei | — |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 5.905 lei | 0 lei | 146.927 lei | 34.622 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 1.109 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 80.856 lei | 0 lei | 0 lei | 60.830 lei | fără bilanț | 49.869 lei | 0 lei | 158.849 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.905 lei | -80.856 lei | 146.927 lei | 34.622 lei | -60.830 lei | fără bilanț | -49.869 lei | 1.109 lei | -158.849 lei | 0 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 111.585 lei | 213.483 lei | 263.246 lei | 39.618 lei | 94.220 lei | fără bilanț | 61.209 lei | 105.897 lei | 89.085 lei | 2.200 lei |
| Datorii | 408.504 lei | 396.109 lei | 365.016 lei | 288.315 lei | 377.540 lei | fără bilanț | 271.763 lei | 262.006 lei | 247.734 lei | 2.000 lei |
| Capitaluri proprii | -296.919 lei | -182.626 lei | -101.770 lei | -248.697 lei | -283.320 lei | fără bilanț | -210.554 lei | -156.109 lei | -158.649 lei | 200 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 5 | 6 | 5 | fără bilanț | 9 | 10 | 13 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ESENZA & SIM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ESENZA & SIM SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ESENZA & SIM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 5, județul București (BUZOENI, nr. 18, bl. M37, sc. 2, et. 6, ap. 63, CAMERA NR. 01); numărul de înmatriculare e J|40|13160|2016, din 06.10.2016.
Ce cifră de afaceri a avut ESENZA & SIM SRL în 2025?
232.921 lei, cu 57% sub 2024 (538.047 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 5.905 lei.
Câți salariați are ESENZA & SIM SRL?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ESENZA & SIM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.