EUROCAD SOLUTIONS SRL
EUROCAD SOLUTIONS SRL: firmă în funcțiune din Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău, CUI 36547719. Cifră de afaceri 2025: 89.951 lei, 1 salariați. Date ONRC, M
Registru
- CUI
- 36547719
- Denumire
- EUROCAD SOLUTIONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|1175|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.09.2016
- Sediu
- nr. 57, punct ROTUNDA, camera nr. 2, Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 89.951 lei (-80% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 89,2 mii lei · 2025 90 mii lei · maxim 2024 439,3 mii lei · minim 2017 89,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 64,1 mii lei · 2025 −5,9 mii lei · maxim 2018 104,9 mii lei · minim 2020 −169,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2025 1 · maxim 2021 6 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 89.951 lei | 439.310 lei | 110.668 lei | 281.571 lei | 293.741 lei | 285.929 lei | 260.404 lei | 200.874 lei | 89.200 lei |
| Venituri totale | 130.096 lei | 480.260 lei | 438.883 lei | 322.526 lei | 334.695 lei | 326.882 lei | 303.966 lei | 206.897 lei | 89.200 lei |
| Cheltuieli totale | 130.222 lei | 377.150 lei | 443.031 lei | 419.453 lei | 440.817 lei | 493.740 lei | 282.534 lei | 99.962 lei | 24.257 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 0 lei | 89.931 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 18.828 lei | 104.927 lei | 64.051 lei |
| Pierdere netă | 5.861 lei | 0 lei | 7.429 lei | 99.457 lei | 109.060 lei | 169.717 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -5.861 lei | 89.931 lei | -7.429 lei | -99.457 lei | -109.060 lei | -169.717 lei | 18.828 lei | 104.927 lei | 64.051 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 157.021 lei | 191.887 lei | 215.156 lei | 463.566 lei | 627.040 lei | 832.011 lei | 1.011.993 lei | 458.200 lei | 68.090 lei |
| Datorii | 433.841 lei | 424.206 lei | 496.456 lei | 703.074 lei | 726.142 lei | 781.103 lei | 731.590 lei | 46.752 lei | 3.839 lei |
| Capitaluri proprii | -289.854 lei | -285.493 lei | -375.424 lei | -377.994 lei | -278.537 lei | -169.477 lei | 19.068 lei | 105.127 lei | 64.251 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 5 | 5 | 6 | 6 | 5 | 4 | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este EUROCAD SOLUTIONS SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, EUROCAD SOLUTIONS SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul EUROCAD SOLUTIONS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, județul Bacău (nr. 57, punct ROTUNDA, camera nr. 2); numărul de înmatriculare e J|04|1175|2016, din 21.09.2016.
Ce cifră de afaceri a avut EUROCAD SOLUTIONS SRL în 2025?
89.951 lei, cu 80% sub 2024 (439.310 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 5.861 lei.
Câți salariați are EUROCAD SOLUTIONS SRL?
1 salariat în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre EUROCAD SOLUTIONS SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.