EDIL CORAS CONSTRUCT SRL — dosare în instanță
Numele EDIL CORAS CONSTRUCT SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 19 decembrie 2025
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 36324008)
- CUI
- 36324008
- Denumire
- EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|37|451|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.07.2016
- Sediu
- DIMITRIE CANTEMIR, nr. 33, Municipiul Vaslui, Vaslui
- Activități autorizate (CAEN)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
Arată toate (28)
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.766.891 lei (+118% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 20 mii lei · 2025 7,8 mil. lei · maxim 2025 7,8 mil. lei · minim 2016 20 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 1,5 mii lei · 2025 2,3 mil. lei · maxim 2025 2,3 mil. lei · minim 2019 −153,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 3 · 2025 12 · maxim 2025 12 · minim 2016 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.766.891 lei | 3.561.720 lei | 1.330.501 lei | 1.035.861 lei | 383.410 lei | 532.809 lei | 224.612 lei | 409.115 lei | 215.556 lei | 20.000 lei |
| Venituri totale | 7.771.979 lei | 3.561.820 lei | 1.336.807 lei | 1.036.226 lei | 383.410 lei | 558.954 lei | 224.612 lei | 409.115 lei | 215.556 lei | 20.000 lei |
| Cheltuieli totale | 5.075.595 lei | 1.498.307 lei | 1.227.909 lei | 536.184 lei | 295.704 lei | 225.359 lei | 376.125 lei | 195.376 lei | 59.125 lei | 18.274 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 2.333.246 lei | 1.875.526 lei | 97.536 lei | 489.891 lei | 84.332 lei | 328.579 lei | 0 lei | 209.648 lei | 154.275 lei | 1.526 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 153.759 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.333.246 lei | 1.875.526 lei | 97.536 lei | 489.891 lei | 84.332 lei | 328.579 lei | -153.759 lei | 209.648 lei | 154.275 lei | 1.526 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 4.784.129 lei | 1.658.081 lei | 338.996 lei | 517.682 lei | 318.133 lei | 451.592 lei | 253.167 lei | 388.308 lei | 155.591 lei | 11.832 lei |
| Datorii | 4.737.207 lei | 244.405 lei | 50.847 lei | 27.069 lei | 40.410 lei | 38.201 lei | 43.355 lei | 24.737 lei | 1.667 lei | 10.106 lei |
| Capitaluri proprii | 46.922 lei | 1.413.676 lei | 288.149 lei | 490.613 lei | 277.723 lei | 413.391 lei | 209.812 lei | 363.571 lei | 153.924 lei | 1.726 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 12 | 6 | 7 | 6 | 5 | 7 | 7 | 7 | 6 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Bârlad (1 · 50%), apoi Judecătoria Vaslui (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Bârlad | Vaslui | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Vaslui | Vaslui | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 2
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 14887/333/2025 | Judecătoria Vaslui | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 4669/189/2026 | Judecătoria Bârlad | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EDIL CORAS CONSTRUCT SRL?
EDIL CORAS CONSTRUCT SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des EDIL CORAS CONSTRUCT SRL?
Cel mai des la Judecătoria Vaslui (1) și Judecătoria Bârlad (1).
În ce calitate apare cel mai des EDIL CORAS CONSTRUCT SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.