ORIGAMI SYSTEMS SRL
ORIGAMI SYSTEMS SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Satu Mare, Satu Mare, CUI 36268579. Cifră de afaceri 2025: 700.031 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 36268579
- Denumire
- ORIGAMI SYSTEMS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|30|625|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.07.2016
- Sediu
- MAGNOLIEI, nr. 50, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
Arată toate (14)
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 700.031 lei (-67% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 46,1 mii lei · 2025 700 mii lei · maxim 2024 2,1 mil. lei · minim 2016 46,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 435 lei · 2025 142,2 mii lei · maxim 2017 434,6 mii lei · minim 2016 435 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 2 · 2025 2 · maxim 2021 4 · minim 2016 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 700.031 lei | 2.104.720 lei | 1.221.341 lei | 555.437 lei | 657.606 lei | 669.135 lei | 669.038 lei | 544.439 lei | 808.915 lei | 46.094 lei |
| Venituri totale | 973.180 lei | 2.111.833 lei | 1.222.042 lei | 790.188 lei | 698.471 lei | 851.166 lei | 669.839 lei | 544.866 lei | 809.187 lei | 46.094 lei |
| Cheltuieli totale | 789.990 lei | 1.800.437 lei | 1.003.653 lei | 660.675 lei | 637.930 lei | 742.109 lei | 469.900 lei | 458.904 lei | 366.489 lei | 45.199 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 142.212 lei | 249.308 lei | 207.635 lei | 122.572 lei | 55.548 lei | 100.923 lei | 193.241 lei | 80.514 lei | 434.607 lei | 435 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 142.212 lei | 249.308 lei | 207.635 lei | 122.572 lei | 55.548 lei | 100.923 lei | 193.241 lei | 80.514 lei | 434.607 lei | 435 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 1.167.941 lei | 1.398.973 lei | 1.549.474 lei | 655.155 lei | 923.120 lei | 962.746 lei | 570.564 lei | 327.373 lei | 479.695 lei | 34.261 lei |
| Datorii | 495.987 lei | 789.031 lei | 916.461 lei | 484.416 lei | 414.962 lei | 495.769 lei | 210.144 lei | 40.615 lei | 43.653 lei | 32.826 lei |
| Capitaluri proprii | 308.391 lei | 296.179 lei | 334.371 lei | 126.735 lei | 466.268 lei | 410.720 lei | 309.797 lei | 282.556 lei | 436.042 lei | 1.435 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 2 | 2 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ORIGAMI SYSTEMS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ORIGAMI SYSTEMS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ORIGAMI SYSTEMS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Satu Mare, județul Satu Mare (MAGNOLIEI, nr. 50); numărul de înmatriculare e J|30|625|2016, din 01.07.2016.
Ce cifră de afaceri a avut ORIGAMI SYSTEMS SRL în 2025?
700.031 lei, cu 67% sub 2024 (2.104.720 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 142.212 lei.
Câți salariați are ORIGAMI SYSTEMS SRL?
2 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ORIGAMI SYSTEMS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.