FUNERARE RAINBOW SRL — dosare în instanță
Numele FUNERARE RAINBOW SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 02 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 08 iulie 2025
- Ultima activitate
- 02 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 3622393)
- CUI
- 3622393
- Denumire
- FUNERARE RAINBOW SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|25656|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.10.1992
- Sediu
- VIRGIL PLEȘOIANU, nr. 95, ap. 1, CAMERA NR. 1, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a · rev. 2
Arată toate (11)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 9603 Activități de pompe funebre și similare · rev. 2
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 446.334 lei (-19% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 694 mii lei · 2025 446,3 mii lei · maxim 2018 836,6 mii lei · minim 2022 313,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 27,7 mii lei · 2025 −24,1 mii lei · maxim 2018 177,3 mii lei · minim 2019 −83,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2020 4 · minim 2017 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 446.334 lei | 554.373 lei | 401.235 lei | 313.202 lei | 421.342 lei | 526.087 lei | 514.075 lei | 836.555 lei | 574.302 lei | 616.999 lei | 694.036 lei |
| Venituri totale | 454.715 lei | 555.917 lei | 412.178 lei | 313.202 lei | 421.342 lei | 534.179 lei | 519.648 lei | 863.241 lei | 593.115 lei | 620.096 lei | 700.227 lei |
| Cheltuieli totale | 478.795 lei | 445.830 lei | 324.330 lei | 255.307 lei | 479.417 lei | 526.573 lei | 597.500 lei | 679.613 lei | 563.206 lei | 562.966 lei | 661.250 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 91.693 lei | 83.836 lei | 54.763 lei | 0 lei | 100 lei | 0 lei | 177.254 lei | 25.237 lei | 43.973 lei | 27.701 lei |
| Pierdere netă | 24.080 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 62.288 lei | 0 lei | 83.422 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -24.080 lei | 91.693 lei | 83.836 lei | 54.763 lei | -62.288 lei | 100 lei | -83.422 lei | 177.254 lei | 25.237 lei | 43.973 lei | 27.701 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 495.740 lei | 564.853 lei | 443.158 lei | 359.779 lei | 306.922 lei | 413.600 lei | 375.647 lei | 583.549 lei | 513.289 lei | 501.725 lei | 356.959 lei |
| Datorii | 201.017 lei | 219.050 lei | 168.396 lei | 98.877 lei | 100.783 lei | 147.173 lei | 109.320 lei | 137.962 lei | 311.434 lei | 325.107 lei | 187.165 lei |
| Capitaluri proprii | 294.723 lei | 345.803 lei | 274.762 lei | 260.902 lei | 206.139 lei | 266.427 lei | 266.327 lei | 445.587 lei | 201.855 lei | 176.618 lei | 169.794 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 2 | 2 | 4 | 4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Apelant: 2
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 27551/212/2018* | Tribunalul Constanța | Civil | Apel | Apelant |
| 27551/212/2018 | Tribunalul Constanța | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FUNERARE RAINBOW SRL?
FUNERARE RAINBOW SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 02 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des FUNERARE RAINBOW SRL?
Cel mai des ca apelant (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.