GC HOPEVET SRL — dosare în instanță
Numele GC HOPEVET SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 20 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 13 iunie 2023
- Ultima activitate
- 20 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 4 dosare cu calitate cunoscută (75%)
Din registrul firmelor (CUI 36010870)
- CUI
- 36010870
- Denumire
- GC HOPEVET SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|1310|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.04.2016
- Sediu
- nr. 664A, Sat Parța, Comuna Parța, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 7500 Activități veterinare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 508.549 lei (+77% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 41,2 mii lei · 2025 508,5 mii lei · maxim 2025 508,5 mii lei · minim 2016 41,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 29,6 mii lei · 2025 220,4 mii lei · maxim 2025 220,4 mii lei · minim 2019 13,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 0 · 2025 3 · maxim 2024 3 · minim 2016 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 508.549 lei | 288.000 lei | 269.892 lei | 239.178 lei | 236.860 lei | 155.378 lei | 142.986 lei | 101.580 lei | 114.678 lei | 41.219 lei |
| Venituri totale | 522.632 lei | 316.248 lei | 269.900 lei | 239.184 lei | 236.864 lei | 158.542 lei | 142.988 lei | 101.583 lei | 114.680 lei | 41.220 lei |
| Cheltuieli totale | 291.909 lei | 271.509 lei | 195.340 lei | 167.794 lei | 152.100 lei | 107.977 lei | 127.922 lei | 49.798 lei | 46.476 lei | 10.901 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 220.410 lei | 42.529 lei | 72.399 lei | 69.046 lei | 83.076 lei | 49.680 lei | 13.636 lei | 50.769 lei | 67.056 lei | 29.617 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 220.410 lei | 42.529 lei | 72.399 lei | 69.046 lei | 83.076 lei | 49.680 lei | 13.636 lei | 50.769 lei | 67.056 lei | 29.617 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 556.891 lei | 377.716 lei | 362.734 lei | 373.237 lei | 450.099 lei | 412.482 lei | 387.015 lei | 58.558 lei | 72.434 lei | 31.990 lei |
| Datorii | 336.001 lei | 283.308 lei | 289.855 lei | 303.711 lei | 303.064 lei | 348.523 lei | 372.736 lei | 7.215 lei | 4.861 lei | 1.973 lei |
| Capitaluri proprii | 220.890 lei | 94.408 lei | 72.879 lei | 69.526 lei | 147.035 lei | 63.959 lei | 14.279 lei | 51.343 lei | 67.573 lei | 30.017 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | 0 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Timișoara (2 · 50%), apoi Tribunalul Timiș (2).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Timișoara | Timiș | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Timiș | Timiș | Tribunal | 2 |
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 4
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2954/30/2026 | Tribunalul Timiș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Creditor |
| 40119/325/2025 | Judecătoria Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 40120/325/2025 | Judecătoria Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 2426/30/2023 | Tribunalul Timiș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GC HOPEVET SRL?
GC HOPEVET SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 20 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GC HOPEVET SRL?
Cel mai des la Tribunalul Timiș (2) și Judecătoria Timișoara (2).
În ce calitate apare cel mai des GC HOPEVET SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.