MOSCA CONTRUCȚII SRL

MOSCA CONTRUCȚII SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 35967110. Cifră de afaceri 2018: 191.421 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
35967110
Denumire
MOSCA CONTRUCȚII SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|22|987|2016
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
15.04.2016
Sediu
HANCIUC, nr. 11, bl. 384-P5, et. 4, ap. 17, Tr. 2, Municipiul Iași, Iași
Activități autorizate (CAEN)
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
  • 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 2
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
Arată toate (34)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7410 Activități de design specializat · rev. 2
  • 7420 Activități fotografice · rev. 2
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
da
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2016–2018 · 3 bilanțuri

Financiar · 2016–2018 · 3 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2018, față de 2017.

În 2018, cifra de afaceri netă a fost 191.421 lei (-48% față de 2017).

Cifră de afaceri netă (lei): 2016 219,3 mii lei · 2018 191,4 mii lei · maxim 2017 371,5 mii lei · minim 2018 191,4 mii lei.

Rezultat net (lei): 2016 102,3 mii lei · 2018 98,2 mii lei · maxim 2017 321,3 mii lei · minim 2018 98,2 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2016 3 · 2018 4 · maxim 2018 4 · minim 2016 3.

Indicator201820172016
Activitate
Cifră de afaceri netă191.421 lei371.522 lei219.269 lei
Venituri totale192.186 lei380.227 lei220.818 lei
Cheltuieli totale92.029 lei55.181 lei116.335 lei
Rezultat
Profit net98.242 lei321.330 lei102.290 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei
Rezultat net98.242 lei321.330 lei102.290 lei
Bilanț
Active totale530.220 lei432.068 lei145.948 lei
Datorii8.158 lei8.248 lei19.367 lei
Capitaluri proprii522.062 lei423.820 lei102.490 lei
Oameni
Număr mediu de salariați433

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este MOSCA CONTRUCȚII SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, MOSCA CONTRUCȚII SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.

Unde are sediul MOSCA CONTRUCȚII SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (HANCIUC, nr. 11, bl. 384-P5, et. 4, ap. 17, Tr. 2); numărul de înmatriculare e J|22|987|2016, din 15.04.2016.

Ce cifră de afaceri a avut MOSCA CONTRUCȚII SRL în 2018?

191.421 lei, cu 48% sub 2017 (371.522 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 98.242 lei.

Câți salariați are MOSCA CONTRUCȚII SRL?

4 salariați în medie în 2018 (3 în 2017), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre MOSCA CONTRUCȚII SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2018). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.