IDES ELECTRIC SRL — dosare în instanță

Numele IDES ELECTRIC SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

Dosare publice
3
Instanțe
2
Primul dosar
05 iulie 2024
Ultima activitate
12 octombrie 2026
Rol dominant
Debitor — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)

Din registrul firmelor (CUI 35913862)

CUI
35913862
Denumire
IDES ELECTRIC S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|22|887|2016
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
05.04.2016
Sediu
PESCARILOR, nr. 25, Sat Larga-Jijia, Comuna Movileni, Iași
Activități autorizate (CAEN)
  • 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice · rev. 2
  • 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității · rev. 2
  • 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat · rev. 2
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 2
  • 2849 Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a. · rev. 2
  • 2891 Fabricarea utilajelor pentru metalurgie · rev. 2
Arată toate (22)
  • 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. · rev. 2
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal · rev. 2
  • 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice · rev. 2
  • 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2016–2024 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.

În 2024, cifra de afaceri netă a fost 3.903.835 lei (+38% față de 2023).

Cifră de afaceri netă (lei): 2016 40,7 mii lei · 2024 3,9 mil. lei · maxim 2024 3,9 mil. lei · minim 2016 40,7 mii lei.

Rezultat net (lei): 2016 142 lei · 2024 27,5 mii lei · maxim 2022 155,3 mii lei · minim 2016 142 lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2024 11 · maxim 2022 11 · minim 2016 1.

Indicator202420232022202120202019201820172016
Activitate
Cifră de afaceri netă3.903.835 lei2.819.270 lei2.642.073 lei1.621.926 leifără bilanț836.183 lei325.484 lei205.921 lei40.743 lei
Venituri totale3.903.835 lei2.869.944 lei2.658.136 lei1.662.104 leifără bilanț836.297 lei325.500 lei205.941 lei40.743 lei
Cheltuieli totale3.871.037 lei2.807.727 lei2.482.500 lei1.532.437 leifără bilanț759.481 lei284.737 lei125.073 lei39.431 lei
Rezultat
Profit net27.549 lei46.964 lei155.344 lei116.506 leifără bilanț68.178 lei37.509 lei78.658 lei142 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 leifără bilanț0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net27.549 lei46.964 lei155.344 lei116.506 leifără bilanț68.178 lei37.509 lei78.658 lei142 lei
Bilanț
Active totale3.042.521 lei3.417.008 lei2.502.474 lei1.245.270 leifără bilanț396.434 lei244.740 lei124.182 lei29.571 lei
Datorii2.230.804 lei1.962.721 lei1.821.172 lei685.632 leifără bilanț212.645 lei129.369 lei45.182 lei29.229 lei
Capitaluri proprii753.305 lei724.913 lei677.829 lei554.064 leifără bilanț183.789 lei115.371 lei79.000 lei342 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1111118fără bilanț3321

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Debitor: 2
  • Pârât: 1

Categorii de dosare

  • Litigii cu profesioniștii: 2
  • Civil: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 3

Dosare pe ani

  • 2024: 1
  • 2025: 1
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
22858/245/2024Judecătoria IașiCivilFondPârât
6393/866/2024Judecătoria IașiLitigii cu profesioniștiiFondDebitor
56757/299/2026Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTILitigii cu profesioniștiiFondDebitor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare IDES ELECTRIC SRL?

IDES ELECTRIC SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des IDES ELECTRIC SRL?

Cel mai des la Judecătoria Iași (2) și Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (1).

În ce calitate apare cel mai des IDES ELECTRIC SRL?

Cel mai des ca debitor (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă debitor și pârât?

Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.