S.C.I.M. GENERAL SA — dosare în instanță
Numele S.C.I.M. GENERAL SA apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 02 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 17 ianuarie 2025
- Ultima activitate
- 02 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Debitor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 3587490)
- CUI
- 3587490
- Denumire
- S.C.I.M. GENERAL SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|13|1657|1993
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 05.03.1993
- Sediu
- Str. VIFORULUI, nr. 4, Municipiul Constanța, Constanța
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2023 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2023, față de 2022.
În 2023, cifra de afaceri netă a fost 0 lei.
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 0 lei · 2023 0 lei · maxim 2016 0 lei · minim 2016 0 lei.
Rezultat net (lei): 2016 −19,3 mii lei · 2023 −231 mii lei · maxim 2022 −15,6 mii lei · minim 2023 −231 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 3 · 2018 0 · maxim 2017 3 · minim 2018 0.
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Venituri totale | 2.100 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 233.120 lei | 15.621 lei | 18.850 lei | 16.412 lei | 206.341 lei | 25.655 lei | 205.515 lei | 19.300 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 231.020 lei | 15.621 lei | 18.850 lei | 16.412 lei | 206.341 lei | 25.655 lei | 205.515 lei | 19.300 lei |
| Rezultat net | -231.020 lei | -15.621 lei | -18.850 lei | -16.412 lei | -206.341 lei | -25.655 lei | -205.515 lei | -19.300 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 1.847.844 lei | 516.116 lei | 516.116 lei | 516.116 lei | 516.116 lei | 628.647 lei | 689.591 lei | 579.736 lei |
| Datorii | 5.379.337 lei | 5.148.317 lei | 5.132.696 lei | 5.113.846 lei | 5.097.434 lei | 5.003.624 lei | 5.078.635 lei | 4.782.565 lei |
| Capitaluri proprii | -3.531.493 lei | -4.632.201 lei | -4.616.580 lei | -4.597.730 lei | -4.581.318 lei | -4.374.977 lei | -4.389.044 lei | -4.202.829 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | 0 | 3 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Debitor: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 90/118/2004/a9 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Pârât |
| 90/118/2004/a7.1 | Curtea de Apel Constanța | Insolvență / faliment | Recurs | Intimat Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare S.C.I.M. GENERAL SA?
S.C.I.M. GENERAL SA apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 02 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des S.C.I.M. GENERAL SA?
Cel mai des la Tribunalul Constanța (1) și Curtea de Apel Constanța (1).
În ce calitate apare cel mai des S.C.I.M. GENERAL SA?
Cel mai des ca intimat debitor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, debitor și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.