DH INVEST SRL — dosare în instanță
Numele DH INVEST SRL apare în 7 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 09 iulie 2023
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 3 din 7 dosare cu calitate cunoscută (43%)
Din registrul firmelor (CUI 35873466)
- CUI
- 35873466
- Denumire
- DH-INVEST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|805|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.03.2016
- Sediu
- et. 1, ap. 6, nr. cadastral 65290-C1-U6, Sat Dancu, Comuna Holboca, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
Arată toate (38)
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.678.773 lei (+59% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 47,7 mii lei · 2025 6,7 mil. lei · maxim 2025 6,7 mil. lei · minim 2016 47,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 −7,4 mii lei · 2025 172,3 mii lei · maxim 2018 2,2 mil. lei · minim 2016 −7,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2025 1 · maxim 2019 5 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.678.773 lei | 4.196.557 lei | 2.984.106 lei | 2.704.251 lei | fără bilanț | 6.128.363 lei | 5.055.552 lei | 3.384.764 lei | 944.988 lei | 47.709 lei |
| Venituri totale | 6.624.438 lei | 4.089.017 lei | 3.642.752 lei | 3.696.943 lei | fără bilanț | 6.130.640 lei | 5.063.923 lei | 3.385.162 lei | 944.988 lei | 47.709 lei |
| Cheltuieli totale | 6.399.629 lei | 4.005.253 lei | 3.440.599 lei | 3.400.573 lei | fără bilanț | 4.007.151 lei | 3.426.098 lei | 1.167.846 lei | 751.759 lei | 53.671 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 172.318 lei | 46.889 lei | 129.700 lei | 216.060 lei | fără bilanț | 1.782.925 lei | 1.545.316 lei | 2.175.182 lei | 183.631 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 7.393 lei |
| Rezultat net | 172.318 lei | 46.889 lei | 129.700 lei | 216.060 lei | fără bilanț | 1.782.925 lei | 1.545.316 lei | 2.175.182 lei | 183.631 lei | -7.393 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 2.020.043 lei | 1.564.542 lei | 3.135.882 lei | 3.711.078 lei | fără bilanț | 3.550.540 lei | 2.969.516 lei | 2.657.645 lei | 732.568 lei | 77.029 lei |
| Datorii | 2.004.010 lei | 1.345.751 lei | 2.099.707 lei | 2.551.149 lei | fără bilanț | 1.767.275 lei | 672.807 lei | 482.223 lei | 556.239 lei | 84.222 lei |
| Capitaluri proprii | 14.098 lei | 218.791 lei | 1.035.140 lei | 1.159.929 lei | fără bilanț | 1.783.265 lei | 2.296.709 lei | 2.175.422 lei | 176.329 lei | -7.193 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 3 | fără bilanț | 3 | 5 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Iași (3 · 43%), apoi Tribunalul Iași (2), Curtea de Apel Iași (1) și Judecătoria Sectorului 2 (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 3 |
| Tribunalul Iași | Iași | Tribunal | 2 |
| Curtea de Apel Iași | Iași | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 3
- Apelant: 2
- Debitor: 2
Categorii de dosare
- Civil: 4
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 5
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2025: 4
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 6544/245/2024 | Tribunalul Iași | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant |
| 20805/245/2023 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Pârât |
| 24639/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Debitor |
| 8793/300/2025 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 5143/99/2025 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 35315/245/2025 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Pârât |
| 413/45/2026 | Curtea de Apel Iași | Civil | Apel | Apelant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DH INVEST SRL?
DH INVEST SRL apare în 7 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DH INVEST SRL?
Cel mai des la Judecătoria Iași (3), Tribunalul Iași (2) și Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des DH INVEST SRL?
Cel mai des ca pârât (3 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, apelant și debitor?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.