PRESTO FOOD CONCEPT S.R.L.
PRESTO FOOD CONCEPT S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 4, București, CUI 35830953. Cifră de afaceri 2025: 8.223.318 lei, 21 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 35830953
- Denumire
- PRESTO FOOD CONCEPT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|4123|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.03.2016
- Sediu
- ȘOIMUȘ, nr. 112, et. 1, București Sectorul 4, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
Arată toate (17)
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 8.223.318 lei (+984% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 190,1 mii lei · 2025 8,2 mil. lei · maxim 2025 8,2 mil. lei · minim 2016 190,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 154,3 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2025 1,1 mil. lei · minim 2018 154,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 2 · 2025 21 · maxim 2025 21 · minim 2021 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 8.223.318 lei | 758.528 lei | 288.000 lei | 288.000 lei | 288.000 lei | 297.000 lei | 279.992 lei | 206.698 lei | 215.500 lei | 190.100 lei |
| Venituri totale | 8.223.318 lei | 758.528 lei | 288.000 lei | 288.000 lei | 288.000 lei | 297.000 lei | 279.992 lei | 206.698 lei | 215.500 lei | 190.100 lei |
| Cheltuieli totale | 6.943.587 lei | 481.430 lei | 40.126 lei | 35.288 lei | 34.002 lei | 52.416 lei | 66.895 lei | 50.341 lei | 46.232 lei | 33.890 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 1.095.109 lei | 232.810 lei | 245.052 lei | 249.890 lei | 251.176 lei | 241.850 lei | 210.297 lei | 154.290 lei | 167.113 lei | 154.309 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.095.109 lei | 232.810 lei | 245.052 lei | 249.890 lei | 251.176 lei | 241.850 lei | 210.297 lei | 154.290 lei | 167.113 lei | 154.309 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 2.391.766 lei | 870.132 lei | 308.262 lei | 280.037 lei | 387.436 lei | 255.974 lei | 213.248 lei | 160.367 lei | 173.023 lei | 158.733 lei |
| Datorii | 1.296.417 lei | 637.082 lei | 62.970 lei | 29.907 lei | 136.020 lei | 13.884 lei | 2.751 lei | 5.877 lei | 5.710 lei | 4.224 lei |
| Capitaluri proprii | 1.095.349 lei | 233.050 lei | 245.292 lei | 250.130 lei | 251.416 lei | 242.090 lei | 210.497 lei | 154.490 lei | 167.313 lei | 154.509 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 21 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PRESTO FOOD CONCEPT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, PRESTO FOOD CONCEPT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PRESTO FOOD CONCEPT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 4, județul București (ȘOIMUȘ, nr. 112, et. 1); numărul de înmatriculare e J|40|4123|2016, din 18.03.2016.
Ce cifră de afaceri a avut PRESTO FOOD CONCEPT S.R.L. în 2025?
8.223.318 lei, cu 984% peste 2024 (758.528 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.095.109 lei.
Câți salariați are PRESTO FOOD CONCEPT S.R.L.?
21 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PRESTO FOOD CONCEPT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.