GEORGIANA MED SERV SRL — dosare în instanță
Numele GEORGIANA MED SERV SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 09 decembrie 2022
- Ultima activitate
- 16 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 5 dosare cu calitate cunoscută (60%)
Din registrul firmelor (CUI 35814249)
- CUI
- 35814249
- Denumire
- GEORGIANA MED SERV SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|3969|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.03.2016
- Sediu
- CAMIL RESSU, nr. 56, bl. D1A, sc. A, ap. 4, PARTER, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 8610 Activități de asistență spitalicească · rev. 3
- 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 3
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 22.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 490.514 lei (-9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 92 mii lei · 2025 490,5 mii lei · maxim 2024 538,4 mii lei · minim 2016 92 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 86,5 mii lei · 2025 391 mii lei · maxim 2024 430,6 mii lei · minim 2016 86,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 1 · 2025 1 · maxim 2020 2 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 490.514 lei | 538.374 lei | 461.381 lei | 376.044 lei | 373.396 lei | 297.179 lei | 275.763 lei | 245.187 lei | 162.932 lei | 92.004 lei |
| Venituri totale | 490.514 lei | 538.374 lei | 461.381 lei | 376.044 lei | 373.396 lei | 297.182 lei | 275.828 lei | 245.244 lei | 162.932 lei | 92.004 lei |
| Cheltuieli totale | 85.096 lei | 92.898 lei | 137.306 lei | 145.222 lei | 125.817 lei | 115.824 lei | 96.827 lei | 53.132 lei | 7.164 lei | 2.694 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 390.996 lei | 430.589 lei | 320.824 lei | 227.889 lei | 244.590 lei | 178.698 lei | 176.243 lei | 188.721 lei | 150.880 lei | 86.549 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 390.996 lei | 430.589 lei | 320.824 lei | 227.889 lei | 244.590 lei | 178.698 lei | 176.243 lei | 188.721 lei | 150.880 lei | 86.549 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 562.900 lei | 678.976 lei | 350.037 lei | 332.132 lei | 247.843 lei | 220.832 lei | 318.076 lei | 213.630 lei | 152.411 lei | 87.871 lei |
| Datorii | 171.664 lei | 248.147 lei | 28.780 lei | 104.003 lei | 3.013 lei | 7.193 lei | 11.820 lei | 13.262 lei | 1.291 lei | 1.122 lei |
| Capitaluri proprii | 391.236 lei | 430.829 lei | 321.257 lei | 228.129 lei | 244.830 lei | 213.639 lei | 306.256 lei | 200.368 lei | 151.120 lei | 86.749 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 60% din dosare sunt la Tribunalul București (3). Restul de 2 sunt la Curtea de Apel București.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul București | București | Tribunal | 3 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 2 |
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Intimat Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2023: 2
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 34539/3/2022 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 34539/3/2022/a2 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 34539/3/2022/a3 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 34539/3/2022/a25 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 34539/3/2022/a29 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GEORGIANA MED SERV SRL?
GEORGIANA MED SERV SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GEORGIANA MED SERV SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (3) și Curtea de Apel București (2).
În ce calitate apare cel mai des GEORGIANA MED SERV SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 19 octombrie 2026.