TERASA LA JHON SRL
TERASA LA JHON SRL: firmă în funcțiune din Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj, CUI 35801206. Cifră de afaceri 2024: 206.877 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 35801206
- Denumire
- TERASA LA JHON SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|591|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.03.2016
- Sediu
- MIHAI VITEAZUL, nr. 25, Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 22.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2016–2024 · 9 bilanțuri
Financiar · 2016–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 206.877 lei (-40% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 92,5 mii lei · 2024 206,9 mii lei · maxim 2022 474,4 mii lei · minim 2016 92,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 −17,5 mii lei · 2024 −245,5 mii lei · maxim 2020 180,9 mii lei · minim 2024 −245,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 2 · 2024 2 · maxim 2022 4 · minim 2018 0.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 206.877 lei | 342.932 lei | 474.437 lei | 397.158 lei | 440.216 lei | 299.875 lei | 196.002 lei | 110.357 lei | 92.505 lei |
| Venituri totale | 206.877 lei | 364.970 lei | 474.477 lei | 397.226 lei | 440.483 lei | 299.875 lei | 196.002 lei | 110.357 lei | 92.528 lei |
| Cheltuieli totale | 452.328 lei | 474.318 lei | 459.867 lei | 266.478 lei | 255.290 lei | 151.741 lei | 151.597 lei | 122.291 lei | 109.093 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 10.576 lei | 127.150 lei | 180.895 lei | 141.768 lei | 41.295 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 245.451 lei | 113.049 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 13.037 lei | 17.490 lei |
| Rezultat net | -245.451 lei | -113.049 lei | 10.576 lei | 127.150 lei | 180.895 lei | 141.768 lei | 41.295 lei | -13.037 lei | -17.490 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 139.905 lei | 244.175 lei | 630.298 lei | 557.236 lei | 462.145 lei | 170.126 lei | 30.974 lei | 28.296 lei | 38.876 lei |
| Datorii | 242.100 lei | 100.920 lei | 160.617 lei | 98.131 lei | 130.190 lei | 19.066 lei | 21.682 lei | 60.299 lei | 56.166 lei |
| Capitaluri proprii | -102.195 lei | 143.255 lei | 469.681 lei | 459.105 lei | 331.955 lei | 151.060 lei | 9.292 lei | -32.003 lei | -17.290 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 | 0 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TERASA LA JHON SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, TERASA LA JHON SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 22.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul TERASA LA JHON SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Cârcea, Comuna Cârcea, județul Dolj (MIHAI VITEAZUL, nr. 25); numărul de înmatriculare e J|16|591|2016, din 14.03.2016.
Ce cifră de afaceri a avut TERASA LA JHON SRL în 2024?
206.877 lei, cu 40% sub 2023 (342.932 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 245.451 lei.
Câți salariați are TERASA LA JHON SRL?
2 salariați în medie în 2024 (3 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre TERASA LA JHON SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (22.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.