ACORD UTILAJE DE CONSTRUCŢII SRL — dosare în instanță
Numele ACORD UTILAJE DE CONSTRUCŢII SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 07 februarie 2022
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 35706360)
- CUI
- 35706360
- Denumire
- ACORD UTILAJE DE CONSTRUCȚII S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|180|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.02.2016
- Sediu
- CORNELIU COPOSU, nr. 13 C, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 395.341 lei (+26% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 4,8 mii lei · 2025 395,3 mii lei · maxim 2021 649,6 mii lei · minim 2016 4,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 −5 mii lei · 2025 60,5 mii lei · maxim 2025 60,5 mii lei · minim 2023 −10,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2024 1 · maxim 2022 1 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 395.341 lei | 312.813 lei | 435.597 lei | 575.935 lei | 649.594 lei | 500.861 lei | 368.925 lei | 269.015 lei | 197.649 lei | 4.805 lei |
| Venituri totale | 404.709 lei | 313.418 lei | 435.945 lei | 577.052 lei | 650.710 lei | 501.763 lei | 371.431 lei | 272.779 lei | 201.184 lei | 4.805 lei |
| Cheltuieli totale | 332.592 lei | 294.476 lei | 442.978 lei | 551.372 lei | 585.566 lei | 434.601 lei | 349.116 lei | 249.881 lei | 197.447 lei | 9.624 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 60.477 lei | 13.154 lei | 0 lei | 20.026 lei | 47.959 lei | 53.490 lei | 11.173 lei | 14.705 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 10.869 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.300 lei | 4.964 lei |
| Rezultat net | 60.477 lei | 13.154 lei | -10.869 lei | 20.026 lei | 47.959 lei | 53.490 lei | 11.173 lei | 14.705 lei | -2.300 lei | -4.964 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 104.394 lei | 53.982 lei | 62.687 lei | 50.937 lei | 144.817 lei | 104.902 lei | 49.598 lei | 29.689 lei | 19.658 lei | 3.402 lei |
| Datorii | 43.677 lei | 32.430 lei | 54.290 lei | 30.671 lei | 39.041 lei | 32.422 lei | 21.405 lei | 22.047 lei | 26.722 lei | 8.166 lei |
| Capitaluri proprii | 60.717 lei | 21.552 lei | 8.397 lei | 20.266 lei | 105.112 lei | 72.304 lei | 18.814 lei | 7.642 lei | -7.064 lei | -4.764 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2022: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1771/231/2022 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ACORD UTILAJE DE CONSTRUCŢII SRL?
ACORD UTILAJE DE CONSTRUCŢII SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ACORD UTILAJE DE CONSTRUCŢII SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.