ARALI GENERAL TRANS SRL — dosare în instanță
Numele ARALI GENERAL TRANS SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 26 iulie 2022
- Ultima activitate
- 16 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 35687129)
- CUI
- 35687129
- Denumire
- ARALI GENERAL TRANS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|15|221|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.02.2016
- Sediu
- ZEFIRULUI, nr. 31, Loc. Pucioasa, Oraș Pucioasa, Dâmbovița
- Activități autorizate (CAEN)
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
Arată toate (16)
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2024 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 2.295.340 lei (+175% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 539,5 mii lei · 2024 2,3 mil. lei · maxim 2024 2,3 mil. lei · minim 2017 539,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 −373 lei · 2024 417,9 mii lei · maxim 2024 417,9 mii lei · minim 2016 −373 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 0 · 2024 3 · maxim 2020 7 · minim 2016 0.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.295.340 lei | 835.240 lei | 556.357 lei | 1.064.449 lei | 1.274.690 lei | fără bilanț | 586.065 lei | 539.501 lei | — |
| Venituri totale | 2.295.342 lei | 962.765 lei | 702.024 lei | 1.823.836 lei | 1.438.739 lei | fără bilanț | 647.658 lei | 558.401 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 1.838.588 lei | 912.485 lei | 676.809 lei | 1.518.719 lei | 1.054.532 lei | fără bilanț | 629.801 lei | 495.882 lei | 373 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 417.924 lei | 46.393 lei | 20.426 lei | 287.288 lei | 370.175 lei | fără bilanț | 11.441 lei | 56.934 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 373 lei |
| Rezultat net | 417.924 lei | 46.393 lei | 20.426 lei | 287.288 lei | 370.175 lei | fără bilanț | 11.441 lei | 56.934 lei | -373 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 998.686 lei | 616.661 lei | 631.418 lei | 693.689 lei | 877.753 lei | fără bilanț | 349.121 lei | 314.714 lei | 144.810 lei |
| Datorii | 265.710 lei | 255.216 lei | 295.940 lei | 200.216 lei | 103.851 lei | fără bilanț | 280.920 lei | 257.953 lei | 144.983 lei |
| Capitaluri proprii | 732.976 lei | 361.445 lei | 335.478 lei | 493.473 lei | 536.186 lei | fără bilanț | 68.201 lei | 56.761 lei | -173 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | — | 4 | 5 | 7 | fără bilanț | 2 | — | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Tribunalul Dâmbovița (2 · 50%), apoi Judecătoria Pucioasa (1) și Judecătoria Sectorului 1 (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Dâmbovița | Dâmbovița | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Pucioasa | Dâmbovița | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 2
- Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Civil: 1
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
Dosare pe ani
- 2022: 2
- 2023: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3402/120/2022 | Tribunalul Dâmbovița | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 2104/299/2023 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 1643/283/2022 | Tribunalul Dâmbovița | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1541/283/2026 | Judecătoria Pucioasa | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ARALI GENERAL TRANS SRL?
ARALI GENERAL TRANS SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ARALI GENERAL TRANS SRL?
Cel mai des la Tribunalul Dâmbovița (2), Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (1) și Judecătoria Pucioasa (1).
În ce calitate apare cel mai des ARALI GENERAL TRANS SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât și reclamant?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.