KONADICHIM SRL — dosare în instanță
Numele KONADICHIM SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 16 ianuarie 2023
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 4 dosare cu calitate cunoscută (25%)
Din registrul firmelor (CUI 35655305)
- CUI
- 35655305
- Denumire
- KONADICHIM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|39|119|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.02.2016
- Sediu
- ȘTEFAN CEL MARE, nr. 1, Loc. Odobești, Oraș Odobești, Vrancea
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
Arată toate (17)
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 271.027 lei (-23% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 8,8 mii lei · 2025 271 mii lei · maxim 2021 570,5 mii lei · minim 2016 8,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 4,2 mii lei · 2025 3,1 mii lei · maxim 2021 284,2 mii lei · minim 2025 3,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · 2025 1 · maxim 2020 1 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 271.027 lei | 351.721 lei | 432.876 lei | 371.764 lei | 570.463 lei | 445.902 lei | 282.353 lei | 75.702 lei | 17.024 lei | 8.825 lei |
| Venituri totale | 271.027 lei | 351.724 lei | 432.876 lei | 371.764 lei | 570.463 lei | 445.902 lei | 282.353 lei | 75.702 lei | 17.024 lei | 8.825 lei |
| Cheltuieli totale | 265.397 lei | 338.659 lei | 312.202 lei | 197.362 lei | 280.676 lei | 166.641 lei | 86.836 lei | 23.540 lei | 2.357 lei | 4.390 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 3.056 lei | 7.107 lei | 116.950 lei | 171.157 lei | 284.195 lei | 274.905 lei | 187.044 lei | 49.891 lei | 14.157 lei | 4.170 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 3.056 lei | 7.107 lei | 116.950 lei | 171.157 lei | 284.195 lei | 274.905 lei | 187.044 lei | 49.891 lei | 14.157 lei | 4.170 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 1.195.364 lei | 1.198.115 lei | 1.228.669 lei | 1.102.373 lei | 971.655 lei | 633.327 lei | 310.261 lei | 81.620 lei | 19.668 lei | 25.778 lei |
| Datorii | 165.829 lei | 121.636 lei | 159.297 lei | 149.951 lei | 190.390 lei | 136.256 lei | 54.799 lei | 13.202 lei | 1.141 lei | 21.408 lei |
| Capitaluri proprii | 1.029.535 lei | 1.076.479 lei | 1.069.372 lei | 952.422 lei | 781.265 lei | 497.071 lei | 255.462 lei | 68.418 lei | 18.527 lei | 4.370 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 75% din dosare sunt la Judecătoria Focșani (3). Un dosar e la Tribunalul Vrancea.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Focșani | Vrancea | Judecătorie | 3 |
| Tribunalul Vrancea | Vrancea | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat: 1
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 2
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 569/231/2023 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 8552/231/2024 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
| 8767/231/2024 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 607/91/2025 | Tribunalul Vrancea | Civil | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare KONADICHIM SRL?
KONADICHIM SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des KONADICHIM SRL?
Cel mai des la Judecătoria Focșani (3) și Tribunalul Vrancea (1).
În ce calitate apare cel mai des KONADICHIM SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, pârât și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.