PENTA DENTIS SRL
PENTA DENTIS SRL: firmă în funcțiune din Sat Badon, Comuna Hereclean, Sălaj, CUI 35564649. Cifră de afaceri 2025: 106.891 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 35564649
- Denumire
- PENTA DENTIS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|31|74|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.02.2016
- Sediu
- BADON, nr. 17, camera 2, Sat Badon, Comuna Hereclean, Sălaj
- Activități autorizate (CAEN)
- 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 3
- 8623 Activități de asistență stomatologică · rev. 3
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 106.891 lei (+62% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 7 mii lei · 2025 106,9 mii lei · maxim 2025 106,9 mii lei · minim 2016 7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 −6,5 mii lei · 2025 2,6 mii lei · maxim 2018 77,3 mii lei · minim 2016 −6,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2025 1 · maxim 2016 1 · minim 2022 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 106.891 lei | 65.885 lei | 20.038 lei | 15.800 lei | 52.641 lei | 60.233 lei | 95.498 lei | 100.084 lei | 48.559 lei | 7.006 lei |
| Venituri totale | 116.855 lei | 126.203 lei | 96.396 lei | 15.800 lei | 62.320 lei | 60.233 lei | 95.498 lei | 100.085 lei | 51.686 lei | 12.864 lei |
| Cheltuieli totale | 113.818 lei | 114.351 lei | 88.426 lei | 13.590 lei | 7.145 lei | 4.816 lei | 20.856 lei | 19.755 lei | 20.214 lei | 19.272 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 2.614 lei | 10.184 lei | 7.790 lei | 2.076 lei | 53.628 lei | 53.671 lei | 71.777 lei | 77.328 lei | 30.067 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 6.549 lei |
| Rezultat net | 2.614 lei | 10.184 lei | 7.790 lei | 2.076 lei | 53.628 lei | 53.671 lei | 71.777 lei | 77.328 lei | 30.067 lei | -6.549 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 404.665 lei | 433.274 lei | 977.278 lei | 59.502 lei | 57.472 lei | 66.381 lei | 80.277 lei | 121.056 lei | 25.469 lei | 8.500 lei |
| Datorii | 3.997 lei | 25.256 lei | 519.125 lei | 3.657 lei | 3.703 lei | 2.831 lei | 8.300 lei | 20.009 lei | 1.751 lei | 14.849 lei |
| Capitaluri proprii | 76.432 lei | 73.818 lei | 63.635 lei | 55.845 lei | 53.769 lei | 53.871 lei | 71.977 lei | 101.047 lei | 23.718 lei | -6.349 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PENTA DENTIS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PENTA DENTIS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul PENTA DENTIS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Badon, Comuna Hereclean, județul Sălaj (BADON, nr. 17, camera 2); numărul de înmatriculare e J|31|74|2016, din 02.02.2016.
Ce cifră de afaceri a avut PENTA DENTIS SRL în 2025?
106.891 lei, cu 62% peste 2024 (65.885 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.614 lei.
Câți salariați are PENTA DENTIS SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PENTA DENTIS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.