SIGUR RETASIG SRL
SIGUR RETASIG SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Buzău, Buzău, CUI 35554270. Cifră de afaceri 2021: 447.597 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 35554270
- Denumire
- SIGUR RETASIG SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|10|127|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.02.2016
- Sediu
- MAREȘAL ALEXANDRU AVERESCU, bl. 2B, et. 2, ap. 10, Municipiul Buzău, Buzău
- Activități autorizate (CAEN)
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2016–2021 · 6 bilanțuri
Financiar · 2016–2021 · 6 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2021, față de 2020.
În 2021, cifra de afaceri netă a fost 447.597 lei (+47% față de 2020).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 226,5 mii lei · 2021 447,6 mii lei · maxim 2021 447,6 mii lei · minim 2017 219,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 198,5 mii lei · 2021 265 mii lei · maxim 2021 265 mii lei · minim 2018 150,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2018 0 · maxim 2016 1 · minim 2017 0.
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||
| Cifră de afaceri netă | 447.597 lei | 305.199 lei | 261.009 lei | 231.299 lei | 219.899 lei | 226.498 lei |
| Venituri totale | 447.597 lei | 305.199 lei | 261.009 lei | 231.299 lei | 219.899 lei | 226.498 lei |
| Cheltuieli totale | 173.352 lei | 122.469 lei | 99.793 lei | 73.859 lei | 43.966 lei | 23.419 lei |
| Rezultat | ||||||
| Profit net | 264.969 lei | 173.791 lei | 153.385 lei | 150.500 lei | 170.217 lei | 198.546 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 264.969 lei | 173.791 lei | 153.385 lei | 150.500 lei | 170.217 lei | 198.546 lei |
| Bilanț | ||||||
| Active totale | 502.910 lei | 361.677 lei | 367.458 lei | 527.392 lei | 361.286 lei | 237.749 lei |
| Datorii | 3.968 lei | 4.304 lei | 3.376 lei | 107.202 lei | 91.596 lei | 39.003 lei |
| Capitaluri proprii | 498.942 lei | 357.373 lei | 364.082 lei | 420.190 lei | 269.690 lei | 198.746 lei |
| Oameni | ||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 0 | 0 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SIGUR RETASIG SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SIGUR RETASIG SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul SIGUR RETASIG SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Buzău, județul Buzău (MAREȘAL ALEXANDRU AVERESCU, bl. 2B, et. 2, ap. 10); numărul de înmatriculare e J|10|127|2016, din 01.02.2016.
Ce cifră de afaceri a avut SIGUR RETASIG SRL în 2021?
447.597 lei, cu 47% peste 2020 (305.199 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 264.969 lei.
De unde vin datele despre SIGUR RETASIG SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2021). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.