DANI & CORI FARM SRL — dosare în instanță
Numele DANI & CORI FARM SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 04 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 28 august 2020
- Ultima activitate
- 04 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 35329333)
- CUI
- 35329333
- Denumire
- DANI & CORI FARM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|1250|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.12.2015
- Sediu
- AUREL VLAICU, nr. 82, Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 2
- 0142 Creșterea altor bovine · rev. 2
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 2
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
Arată toate (31)
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 2
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 2
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume · rev. 2
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 2
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · rev. 2
- 1052 Fabricarea înghețatei · rev. 2
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 2
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.678.640 lei (+59% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 345 mii lei · 2025 3,7 mil. lei · maxim 2025 3,7 mil. lei · minim 2017 245,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 118,7 mii lei · 2025 422,8 mii lei · maxim 2024 829,5 mii lei · minim 2017 28,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2025 3 · maxim 2024 3 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.678.640 lei | 2.318.569 lei | 1.926.510 lei | 1.674.423 lei | 1.636.519 lei | 1.931.158 lei | 1.217.556 lei | 1.589.275 lei | 245.432 lei | 344.994 lei |
| Venituri totale | 4.543.024 lei | 2.909.431 lei | 2.532.809 lei | 2.462.925 lei | 2.394.199 lei | 2.660.654 lei | 1.955.652 lei | 1.949.610 lei | 532.992 lei | 501.680 lei |
| Cheltuieli totale | 4.037.901 lei | 2.030.330 lei | 1.716.860 lei | 1.705.059 lei | 1.597.418 lei | 1.941.009 lei | 1.422.970 lei | 1.826.497 lei | 502.562 lei | 375.244 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 422.777 lei | 829.512 lei | 800.891 lei | 744.089 lei | 786.255 lei | 703.237 lei | 521.676 lei | 107.547 lei | 28.317 lei | 118.710 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 422.777 lei | 829.512 lei | 800.891 lei | 744.089 lei | 786.255 lei | 703.237 lei | 521.676 lei | 107.547 lei | 28.317 lei | 118.710 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 5.534.244 lei | 4.956.624 lei | 4.188.705 lei | 3.635.534 lei | 3.356.863 lei | 2.287.035 lei | 1.908.717 lei | 1.590.013 lei | 656.694 lei | 435.687 lei |
| Datorii | 1.343.997 lei | 608.908 lei | 520.501 lei | 625.503 lei | 1.090.921 lei | 807.348 lei | 1.132.266 lei | 1.335.238 lei | 509.467 lei | 316.777 lei |
| Capitaluri proprii | 4.190.247 lei | 4.347.716 lei | 3.668.204 lei | 3.010.031 lei | 2.265.942 lei | 1.479.687 lei | 776.451 lei | 254.775 lei | 147.227 lei | 118.910 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 75% din dosare sunt la Judecătoria Mediaș (3). Un dosar e la Tribunalul Sibiu.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Mediaș | Sibiu | Judecătorie | 3 |
| Tribunalul Sibiu | Sibiu | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat: 2
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 4
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2020: 1
- 2021: 1
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3236/257/2021/a1 | Judecătoria Mediaș | Civil | Fond | Pârât |
| 3236/257/2021 | Tribunalul Sibiu | Civil | Apel | Intimat |
| 3339/257/2020 | Judecătoria Mediaș | Civil | Fond | Reclamant |
| 3236/257/2021* | Judecătoria Mediaș | Civil | Fond | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DANI & CORI FARM SRL?
DANI & CORI FARM SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 04 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DANI & CORI FARM SRL?
Cel mai des la Judecătoria Mediaș (3) și Tribunalul Sibiu (1).
În ce calitate apare cel mai des DANI & CORI FARM SRL?
Cel mai des ca intimat (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, pârât și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 noiembrie 2026.