MERION ELITE SRL — dosare în instanță
Numele MERION ELITE SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 21 mai 2026
- Ultima activitate
- 10 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 35302230)
- CUI
- 35302230
- Denumire
- MERION ELITE S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|10|948|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.12.2015
- Sediu
- MEREI, nr. 493/10, Sat Merei, Comuna Merei, Buzău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
Arată toate (18)
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2024 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 400.267 lei (+43% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 10,4 mii lei · 2024 400,3 mii lei · maxim 2024 400,3 mii lei · minim 2018 2,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 −2,9 mii lei · 2024 77,9 mii lei · maxim 2024 77,9 mii lei · minim 2016 −2,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2024 3 · maxim 2023 3 · minim 2022 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 400.267 lei | 280.441 lei | 11.100 lei | fără bilanț | — | — | 2.741 lei | 8.804 lei | 10.401 lei |
| Venituri totale | 400.267 lei | 315.937 lei | 11.100 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 2.741 lei | 10.304 lei | 10.401 lei |
| Cheltuieli totale | 305.668 lei | 260.913 lei | 3.964 lei | fără bilanț | 530 lei | 530 lei | 1.674 lei | 3.688 lei | 12.955 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 77.934 lei | 52.640 lei | 7.008 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 985 lei | 6.306 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 530 lei | 530 lei | 0 lei | 0 lei | 2.866 lei |
| Rezultat net | 77.934 lei | 52.640 lei | 7.008 lei | fără bilanț | -530 lei | -530 lei | 985 lei | 6.306 lei | -2.866 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 169.763 lei | 107.859 lei | 10.849 lei | fără bilanț | 1.609 lei | 2.139 lei | 2.669 lei | 3.485 lei | 5.159 lei |
| Datorii | 32.060 lei | 48.090 lei | 3.720 lei | fără bilanț | 1.444 lei | 1.444 lei | 1.444 lei | 640 lei | 8.619 lei |
| Capitaluri proprii | 137.703 lei | 59.769 lei | 7.129 lei | fără bilanț | 165 lei | 695 lei | 1.225 lei | 2.845 lei | -3.460 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 1 | fără bilanț | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1373/282/2026 | Judecatoria POGOANELE | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MERION ELITE SRL?
MERION ELITE SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MERION ELITE SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.