RACE INSTALTUB SRL
RACE INSTALTUB SRL: firmă în funcțiune din Sat Urleta, Comuna Bănești, Prahova, CUI 35215460. Cifră de afaceri 2025: 60.098 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 35215460
- Denumire
- RACE INSTALTUB SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|1606|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.11.2015
- Sediu
- Principală, nr. 40, Sat Urleta, Comuna Bănești, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
Arată toate (25)
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 9313 Activități ale centrelor de fitness · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 60.098 lei (+59% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 6,9 mii lei · 2025 60,1 mii lei · maxim 2025 60,1 mii lei · minim 2016 6,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 0 lei · 2025 5,2 mii lei · maxim 2025 5,2 mii lei · minim 2019 −20,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2025 1 · maxim 2016 1 · minim 2020 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 60.098 lei | 37.754 lei | 45.440 lei | 33.520 lei | 22.880 lei | 13.385 lei | 18.265 lei | 17.875 lei | 14.768 lei | 6.895 lei | — |
| Venituri totale | 60.098 lei | 37.754 lei | 45.440 lei | 33.520 lei | 22.880 lei | 13.385 lei | 18.265 lei | 17.875 lei | 14.768 lei | 6.895 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 54.330 lei | 47.274 lei | 43.206 lei | 31.365 lei | 25.125 lei | 17.509 lei | 38.866 lei | 32.189 lei | 30.301 lei | 9.291 lei | — |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.167 lei | 0 lei | 1.779 lei | 1.861 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 9.898 lei | 0 lei | 0 lei | 2.245 lei | 4.337 lei | 20.784 lei | 14.736 lei | 15.977 lei | 2.603 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.167 lei | -9.898 lei | 1.779 lei | 1.861 lei | -2.245 lei | -4.337 lei | -20.784 lei | -14.736 lei | -15.977 lei | -2.603 lei | 0 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.365 lei | 6.130 lei | 15.514 lei | 7.241 lei | 3.083 lei | 209 lei | 565 lei | 1.554 lei | 643 lei | 1.173 lei | 200 lei |
| Datorii | 70.927 lei | 72.870 lei | 72.356 lei | 65.861 lei | 63.564 lei | 58.445 lei | 54.465 lei | 34.670 lei | 19.023 lei | 3.576 lei | 0 lei |
| Capitaluri proprii | -61.562 lei | -66.740 lei | -56.842 lei | -58.620 lei | -60.481 lei | -58.236 lei | -53.900 lei | -33.116 lei | -18.380 lei | -2.403 lei | 200 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este RACE INSTALTUB SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, RACE INSTALTUB SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul RACE INSTALTUB SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Urleta, Comuna Bănești, județul Prahova (Principală, nr. 40); numărul de înmatriculare e J|29|1606|2015, din 10.11.2015.
Ce cifră de afaceri a avut RACE INSTALTUB SRL în 2025?
60.098 lei, cu 59% peste 2024 (37.754 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 5.167 lei.
Câți salariați are RACE INSTALTUB SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre RACE INSTALTUB SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.