APEL INDUSTRIES SRL
APEL INDUSTRIES SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Arad, Arad, CUI 3518270. Cifră de afaceri 2025: 5.569.267 lei, 7 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 3518270
- Denumire
- APEL INDUSTRIES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|02|215|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.02.1993
- Sediu
- Dâmboviței, nr. 27/A, Municipiul Arad, Arad
- Activități autorizate (CAEN)
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2652 Producția de ceasuri · rev. 3
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (20)
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.569.267 lei (+98% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2 mil. lei · 2025 5,6 mil. lei · maxim 2025 5,6 mil. lei · minim 2016 1,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 160,3 mii lei · 2025 234,4 mii lei · maxim 2023 841,6 mii lei · minim 2021 −321,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 7 · maxim 2016 9 · minim 2015 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.569.267 lei | 2.816.561 lei | 3.776.652 lei | 3.163.990 lei | 2.185.047 lei | 1.944.655 lei | 1.570.034 lei | 2.791.212 lei | 1.927.308 lei | 1.060.325 lei | 2.017.879 lei |
| Venituri totale | 5.119.916 lei | 3.951.654 lei | 4.397.692 lei | 3.183.866 lei | 2.188.952 lei | 2.510.016 lei | 1.602.726 lei | 2.795.780 lei | 1.933.698 lei | 1.065.656 lei | 2.027.311 lei |
| Cheltuieli totale | 4.871.972 lei | 3.899.317 lei | 3.544.388 lei | 2.995.089 lei | 2.491.146 lei | 2.231.306 lei | 1.769.973 lei | 2.311.191 lei | 1.703.306 lei | 1.009.204 lei | 1.866.992 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 234.417 lei | 49.239 lei | 841.638 lei | 157.688 lei | 0 lei | 249.612 lei | 0 lei | 456.399 lei | 212.606 lei | 56.452 lei | 160.319 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 321.456 lei | 0 lei | 183.191 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 234.417 lei | 49.239 lei | 841.638 lei | 157.688 lei | -321.456 lei | 249.612 lei | -183.191 lei | 456.399 lei | 212.606 lei | 56.452 lei | 160.319 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.535.217 lei | 3.840.523 lei | 2.501.724 lei | 1.689.430 lei | 1.904.250 lei | 1.950.124 lei | 1.722.115 lei | 1.792.771 lei | 1.614.818 lei | 1.492.361 lei | 1.430.395 lei |
| Datorii | 510.304 lei | 572.403 lei | 316.773 lei | 582.640 lei | 477.043 lei | 426.899 lei | 822.400 lei | 906.528 lei | 988.479 lei | 966.742 lei | 1.208.584 lei |
| Capitaluri proprii | 1.860.594 lei | 1.626.176 lei | 1.599.382 lei | 757.742 lei | 799.054 lei | 1.120.510 lei | 633.677 lei | 816.868 lei | 360.470 lei | 147.864 lei | 91.412 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 7 | 7 | 8 | 9 | 7 | 6 | 8 | 8 | 9 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este APEL INDUSTRIES SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, APEL INDUSTRIES SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul APEL INDUSTRIES SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Arad, județul Arad (Dâmboviței, nr. 27/A); numărul de înmatriculare e J|02|215|1993, din 17.02.1993.
Ce cifră de afaceri a avut APEL INDUSTRIES SRL în 2025?
5.569.267 lei, cu 98% peste 2024 (2.816.561 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 234.417 lei.
Câți salariați are APEL INDUSTRIES SRL?
7 salariați în medie în 2025 (7 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre APEL INDUSTRIES SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.