BEM RETAIL GROUP SRL — dosare în instanță
Numele BEM RETAIL GROUP SRL apare în 20 dosare publice la 13 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 20
- Instanțe
- 13
- Primul dosar
- 17 octombrie 2022
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 9 din 20 dosare cu calitate cunoscută (45%)
Din registrul firmelor (CUI 35176221)
- CUI
- 35176221
- Denumire
- BEM RETAIL GROUP SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|4363|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.12.2015
- Sediu
- AVRAM IANCU, nr. 38, Oraș Otopeni, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2751 Fabricarea de aparate electrocasnice · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
Arată toate (46)
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 89.576.663 lei (+25% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 287,7 mii lei · 2025 89,6 mil. lei · maxim 2025 89,6 mil. lei · minim 2016 287,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −3,6 mii lei · 2025 10,9 mil. lei · maxim 2025 10,9 mil. lei · minim 2016 −93,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 79 · maxim 2025 79 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 89.576.663 lei | 71.868.832 lei | 59.726.384 lei | 55.943.657 lei | 60.711.172 lei | 53.951.690 lei | 30.814.241 lei | 11.302.499 lei | 3.602.773 lei | 287.729 lei | — |
| Venituri totale | 92.711.104 lei | 73.879.013 lei | 62.029.970 lei | 58.039.010 lei | 61.678.068 lei | 55.298.458 lei | 31.385.641 lei | 11.533.493 lei | 3.799.973 lei | 293.347 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 79.823.358 lei | 64.833.128 lei | 58.518.503 lei | 56.095.048 lei | 53.673.097 lei | 45.415.273 lei | 28.273.371 lei | 10.237.300 lei | 3.360.497 lei | 382.712 lei | 3.585 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 10.937.176 lei | 7.648.904 lei | 2.928.289 lei | 1.649.272 lei | 6.849.911 lei | 8.286.787 lei | 2.585.308 lei | 1.133.596 lei | 392.823 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 93.350 lei | 3.585 lei |
| Rezultat net | 10.937.176 lei | 7.648.904 lei | 2.928.289 lei | 1.649.272 lei | 6.849.911 lei | 8.286.787 lei | 2.585.308 lei | 1.133.596 lei | 392.823 lei | -93.350 lei | -3.585 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 53.025.231 lei | 48.683.445 lei | 33.918.723 lei | 41.681.722 lei | 37.509.508 lei | 26.050.128 lei | 13.270.301 lei | 6.101.086 lei | 2.320.190 lei | 1.071.303 lei | 6.362 lei |
| Datorii | 40.157.624 lei | 27.656.729 lei | 17.169.226 lei | 25.650.632 lei | 21.708.064 lei | 14.906.026 lei | 9.255.108 lei | 4.671.201 lei | 2.023.902 lei | 1.168.038 lei | 9.747 lei |
| Capitaluri proprii | 12.689.955 lei | 20.949.713 lei | 16.701.497 lei | 16.031.090 lei | 15.801.444 lei | 11.144.102 lei | 4.015.193 lei | 1.429.885 lei | 296.288 lei | -96.735 lei | -3.385 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 79 | 65 | 53 | 62 | 64 | 43 | 25 | 8 | 5 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 9
- Intimat Creditor: 2
- Parte vătămată: 2
- Pârât: 2
- Terţ poprit: 2
- Intimat: 1
- Petent: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 11
- Civil: 5
- Penal: 3
- Litigii de muncă: 1
Stadii procesuale
- Fond: 18
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2023: 3
- 2024: 4
- 2025: 4
- 2026: 8
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 20 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 21511/94/2023 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Pârât |
| 34880/94/2024 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Creditor |
| 2647/110/2024/a6 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Reclamant |
| 536/93/2026 | Tribunalul Ilfov | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 6139/279/2026 | Judecătoria Piatra Neamț | Penal | Fond | Intimat |
| 1471/87/2025 | Tribunalul Teleorman | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 638/30/2026 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 6763/284/2026/a1 | Judecatoria RACARI | Penal | Fond | Parte vătămată |
| 6763/284/2026 | Judecatoria RACARI | Penal | Fond | Parte vătămată |
| 6456/94/2026 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Petent |
| 2552/272/2026 | Judecătoria Orăștie | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 2268/87/2024/a1 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 2647/110/2024/a2 | Curtea de Apel Bacău | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 57623/299/2026 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 2268/87/2024 | Tribunalul Teleorman | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 654/120/2023 | Tribunalul Dâmbovița | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2854/93/2022 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2854/93/2022/a2 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 728/93/2024 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1622/108/2024 | Tribunalul Arad | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare BEM RETAIL GROUP SRL?
BEM RETAIL GROUP SRL apare în 20 dosare publice la 13 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des BEM RETAIL GROUP SRL?
Cel mai des la Tribunalul Ilfov (4), Judecatoria BUFTEA (3) și Tribunalul Teleorman (2).
În ce calitate apare cel mai des BEM RETAIL GROUP SRL?
Cel mai des ca creditor (9 din 20 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (11 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat, parte vătămată, pârât, petent și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.