VMP CONSTRUCT SRL
VMP CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Craiova, Dolj, CUI 35002853. Cifră de afaceri 2025: 10.067.073 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 35002853
- Denumire
- VMP CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|1458|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.09.2015
- Sediu
- Burebista, nr. 5, Municipiul Craiova, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
Arată toate (14)
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.067.073 lei (+695% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 62,3 mii lei · 2025 10,1 mil. lei · maxim 2025 10,1 mil. lei · minim 2020 8,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −14,1 mii lei · 2025 4,3 mil. lei · maxim 2025 4,3 mil. lei · minim 2015 −14,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.067.073 lei | 1.266.900 lei | 891.804 lei | 68.918 lei | 714.153 lei | 8.811 lei | 20.883 lei | 28.573 lei | 10.390 lei | 62.345 lei | — |
| Venituri totale | 7.860.365 lei | 3.437.610 lei | 903.154 lei | 571.117 lei | 715.028 lei | 8.811 lei | 20.883 lei | 28.573 lei | 48.536 lei | 96.054 lei | 24.498 lei |
| Cheltuieli totale | 2.720.379 lei | 2.854.616 lei | 658.960 lei | 567.450 lei | 630.490 lei | 7.742 lei | 16.044 lei | 26.020 lei | 46.453 lei | 92.358 lei | 38.587 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 4.328.862 lei | 550.562 lei | 231.874 lei | 3.151 lei | 63.542 lei | 808 lei | 4.212 lei | 2.127 lei | 1.321 lei | 2.658 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 14.089 lei |
| Rezultat net | 4.328.862 lei | 550.562 lei | 231.874 lei | 3.151 lei | 63.542 lei | 808 lei | 4.212 lei | 2.127 lei | 1.321 lei | 2.658 lei | -14.089 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.327.474 lei | 4.748.091 lei | 1.202.522 lei | 1.167.610 lei | 1.071.764 lei | 329.936 lei | 300.615 lei | 53.165 lei | 275 lei | 55.696 lei | 59.631 lei |
| Datorii | 878.612 lei | 3.801.925 lei | 776.293 lei | 962.754 lei | 859.560 lei | 232.899 lei | 204.386 lei | 11.148 lei | 10.185 lei | 43.780 lei | 16.665 lei |
| Capitaluri proprii | 4.448.862 lei | 946.166 lei | 395.604 lei | 163.731 lei | 160.579 lei | 97.037 lei | 96.229 lei | 42.017 lei | -9.910 lei | -11.230 lei | -13.889 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VMP CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, VMP CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VMP CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Craiova, județul Dolj (Burebista, nr. 5); numărul de înmatriculare e J|16|1458|2015, din 15.09.2015.
Ce cifră de afaceri a avut VMP CONSTRUCT SRL în 2025?
10.067.073 lei, cu 695% peste 2024 (1.266.900 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 4.328.862 lei.
Câți salariați are VMP CONSTRUCT SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VMP CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.