DAGMAR SRL — dosare în instanță
Numele DAGMAR SRL apare în 13 dosare publice la 8 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 13
- Instanțe
- 8
- Primul dosar
- 27 mai 2021
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 6 din 13 dosare cu calitate cunoscută (46%)
Din registrul firmelor (CUI 349850)
- CUI
- 349850
- Denumire
- DAGMAR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|2304|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.02.1992
- Sediu
- Aleea BARAJUL UZULUI, nr. 1, bl. Y14, sc. D, ap. 77, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 117.359.118 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 37,4 mil. lei · 2025 117,4 mil. lei · maxim 2025 117,4 mil. lei · minim 2015 37,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,7 mil. lei · 2025 7,2 mil. lei · maxim 2023 7,4 mil. lei · minim 2015 1,7 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 47 · 2025 38 · maxim 2016 48 · minim 2021 38.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 117.359.118 lei | 109.584.378 lei | 104.139.491 lei | 86.686.388 lei | 79.923.775 lei | 71.374.011 lei | 69.795.689 lei | 58.317.443 lei | 45.356.179 lei | 43.583.361 lei | 37.435.916 lei |
| Venituri totale | 117.692.665 lei | 109.825.683 lei | 104.289.179 lei | 89.422.633 lei | 79.927.775 lei | 71.387.644 lei | 69.802.446 lei | 58.324.507 lei | 45.361.931 lei | 43.589.939 lei | 37.440.186 lei |
| Cheltuieli totale | 109.149.007 lei | 102.884.691 lei | 95.689.166 lei | 80.871.407 lei | 73.544.641 lei | 65.766.107 lei | 64.246.440 lei | 54.285.142 lei | 42.126.544 lei | 40.117.266 lei | 35.431.684 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 7.172.242 lei | 5.975.687 lei | 7.415.135 lei | 7.269.539 lei | 5.474.205 lei | 4.810.380 lei | 4.710.334 lei | 3.436.387 lei | 2.711.539 lei | 2.937.713 lei | 1.681.480 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 7.172.242 lei | 5.975.687 lei | 7.415.135 lei | 7.269.539 lei | 5.474.205 lei | 4.810.380 lei | 4.710.334 lei | 3.436.387 lei | 2.711.539 lei | 2.937.713 lei | 1.681.480 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 40.515.059 lei | 52.874.899 lei | 41.320.454 lei | 37.742.961 lei | 28.808.715 lei | 27.848.012 lei | 32.927.581 lei | 29.711.699 lei | 19.568.995 lei | 17.831.843 lei | 15.797.173 lei |
| Datorii | 8.117.419 lei | 20.977.391 lei | 13.768.198 lei | 17.605.840 lei | 6.683.923 lei | 9.769.424 lei | 17.837.057 lei | 17.419.987 lei | 9.557.144 lei | 9.487.847 lei | 7.416.410 lei |
| Capitaluri proprii | 32.397.640 lei | 31.897.508 lei | 27.552.256 lei | 20.137.121 lei | 22.124.792 lei | 18.078.588 lei | 15.090.524 lei | 12.291.712 lei | 10.011.851 lei | 8.343.996 lei | 8.380.763 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 38 | 40 | 38 | 39 | 38 | 44 | 41 | 41 | 45 | 48 | 47 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 6
- Reclamant: 4
- Petent: 2
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 6
- Insolvență: 5
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 13
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2022: 1
- 2023: 4
- 2024: 4
- 2025: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 13 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 9015/94/2024 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Creditor |
| 20106/301/2025 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Reclamant |
| 1406/93/2021 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 34936/301/2026 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Petent |
| 34125/212/2026 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 3329/303/2023 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 3327/303/2023 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 11824/300/2024 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Civil | Fond | Petent |
| 34756/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 29309/3/2023 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5200/3/2022 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 20397/3/2023 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 34026/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DAGMAR SRL?
DAGMAR SRL apare în 13 dosare publice la 8 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DAGMAR SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (4), Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI (2) și Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI (2).
În ce calitate apare cel mai des DAGMAR SRL?
Cel mai des ca creditor (6 din 13 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, reclamant și petent?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.