CHEN XIANG JIA ZU S.R.L.
CHEN XIANG JIA ZU S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 5, București, CUI 34969717. Cifră de afaceri 2025: 2.417.175 lei, 11 salariați. Date ONRC, M
Registru
- CUI
- 34969717
- Denumire
- CHEN XIANG JIA ZU S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|8692|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.06.2018
- Sediu
- FERENTARI, nr. 50, biroul nr. 2, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
Arată toate (18)
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.417.175 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 296,2 mii lei · 2025 2,4 mil. lei · maxim 2025 2,4 mil. lei · minim 2015 296,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −168,3 mii lei · 2025 377,4 mii lei · maxim 2024 732 mii lei · minim 2015 −168,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2025 11 · maxim 2024 15 · minim 2018 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.417.175 lei | 2.261.918 lei | 1.716.222 lei | 1.443.189 lei | 959.957 lei | 521.922 lei | 1.163.142 lei | 953.851 lei | 2.143.082 lei | 2.172.563 lei | 296.198 lei |
| Venituri totale | 2.418.175 lei | 2.461.918 lei | 1.866.222 lei | 1.713.189 lei | 1.409.444 lei | 867.171 lei | 1.278.910 lei | 959.807 lei | 2.152.218 lei | 2.172.563 lei | 296.198 lei |
| Cheltuieli totale | 1.981.416 lei | 1.667.001 lei | 1.634.583 lei | 1.628.325 lei | 1.378.999 lei | 850.588 lei | 1.207.968 lei | 762.996 lei | 2.008.798 lei | 1.914.371 lei | 464.506 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 377.359 lei | 732.025 lei | 213.310 lei | 68.052 lei | 17.512 lei | 9.806 lei | 58.181 lei | 187.218 lei | 119.294 lei | 232.169 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 168.308 lei |
| Rezultat net | 377.359 lei | 732.025 lei | 213.310 lei | 68.052 lei | 17.512 lei | 9.806 lei | 58.181 lei | 187.218 lei | 119.294 lei | 232.169 lei | -168.308 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.547.170 lei | 1.559.953 lei | 1.271.846 lei | 1.334.456 lei | 1.637.242 lei | 1.994.736 lei | 2.202.287 lei | 2.291.082 lei | 2.186.474 lei | 1.664.937 lei | 1.609.472 lei |
| Datorii | 314.151 lei | 374.293 lei | 818.211 lei | 924.131 lei | 1.219.369 lei | 1.594.375 lei | 1.811.732 lei | 1.919.708 lei | 2.002.318 lei | 1.600.076 lei | 1.776.780 lei |
| Capitaluri proprii | 1.233.019 lei | 1.185.660 lei | 453.635 lei | 410.325 lei | 417.873 lei | 400.361 lei | 390.555 lei | 371.374 lei | 184.156 lei | 64.861 lei | -167.308 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 11 | 15 | 12 | 12 | 12 | 11 | — | 8 | 9 | 14 | 12 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CHEN XIANG JIA ZU S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, CHEN XIANG JIA ZU S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CHEN XIANG JIA ZU S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 5, județul București (FERENTARI, nr. 50, biroul nr. 2); numărul de înmatriculare e J|40|8692|2018, din 19.06.2018.
Ce cifră de afaceri a avut CHEN XIANG JIA ZU S.R.L. în 2025?
2.417.175 lei, cu 7% peste 2024 (2.261.918 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 377.359 lei.
Câți salariați are CHEN XIANG JIA ZU S.R.L.?
11 salariați în medie în 2025 (15 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CHEN XIANG JIA ZU S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.