STAR PHARMA TRADING SRL — dosare în instanță
Numele STAR PHARMA TRADING SRL apare în 5 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 03 august 2022
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Reclamant — 1 din 5 dosare cu calitate cunoscută (20%)
Din registrul firmelor (CUI 34936345)
- CUI
- 34936345
- Denumire
- STAR PHARMA TRADING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|1140|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.08.2015
- Sediu
- Take Ionescu, nr. 27, bl. Q2, sc. B, ap. 5, Camera 2, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
Arată toate (42)
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste · rev. 3
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 298.342 lei (-66% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 415,1 mii lei · 2025 298,3 mii lei · maxim 2021 2 mil. lei · minim 2017 133 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 379,2 mii lei · 2025 34,9 mii lei · maxim 2021 490,1 mii lei · minim 2018 −72,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 2 · 2025 2 · maxim 2018 6 · minim 2016 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 298.342 lei | 877.083 lei | 769.890 lei | 826.735 lei | 2.013.138 lei | 776.351 lei | 199.103 lei | 155.192 lei | 132.972 lei | 415.081 lei |
| Venituri totale | 311.000 lei | 920.959 lei | 775.413 lei | 985.984 lei | 2.046.816 lei | 776.531 lei | 199.103 lei | 155.192 lei | 132.972 lei | 415.081 lei |
| Cheltuieli totale | 271.441 lei | 800.349 lei | 679.419 lei | 930.238 lei | 1.536.841 lei | 696.901 lei | 164.117 lei | 226.553 lei | 48.236 lei | 31.647 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 34.894 lei | 98.212 lei | 88.240 lei | 45.986 lei | 490.106 lei | 72.312 lei | 32.995 lei | 0 lei | 83.406 lei | 379.221 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 72.913 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 34.894 lei | 98.212 lei | 88.240 lei | 45.986 lei | 490.106 lei | 72.312 lei | 32.995 lei | -72.913 lei | 83.406 lei | 379.221 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 286.747 lei | 324.433 lei | 329.810 lei | 375.734 lei | 732.697 lei | 259.548 lei | 209.168 lei | 208.011 lei | 102.382 lei | 382.711 lei |
| Datorii | 250.653 lei | 225.021 lei | 240.370 lei | 328.548 lei | 241.391 lei | 186.036 lei | 166.656 lei | 198.494 lei | 19.952 lei | 4.666 lei |
| Capitaluri proprii | 36.094 lei | 99.412 lei | 89.440 lei | 47.186 lei | 491.306 lei | 73.512 lei | 42.512 lei | 9.517 lei | 82.430 lei | 378.045 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 2 | 3 | 6 | 4 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 5 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Alba Iulia (1 · 20%), apoi Curtea de Apel București (1), Judecătoria Sectorului 6 (1), Judecătoria Sibiu (1) și Tribunalul Sibiu (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Alba Iulia | Alba | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Sectorului 6 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sibiu | Sibiu | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Sibiu | Sibiu | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Apelant Reclamant: 1
- Intimat: 1
- Intimat Reclamant: 1
- Petent Intimat: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 4
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Recurs: 2
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2023: 1
- 2025: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 8572/306/2022 | Judecătoria Sibiu | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 2990/303/2025 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Civil | Fond | Intimat |
| 14019/3/2023/a1 | Curtea de Apel București | Civil | Recurs | Petent Intimat |
| 8572/306/2022/a2 | Curtea de Apel Alba Iulia | Civil | Recurs | Intimat Reclamant |
| 8572/306/2022* | Tribunalul Sibiu | Civil | Apel | Apelant Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare STAR PHARMA TRADING SRL?
STAR PHARMA TRADING SRL apare în 5 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des STAR PHARMA TRADING SRL?
Cel mai des la Judecătoria Sibiu (1), Curtea de Apel Alba Iulia (1) și Tribunalul Sibiu (1).
În ce calitate apare cel mai des STAR PHARMA TRADING SRL?
Cel mai des ca apelant reclamant (1 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, reclamant, intimat și petent?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.