ARHITECTURES PROJECTS DEVELOPMENT-8 SRL — dosare în instanță
Numele ARHITECTURES PROJECTS DEVELOPMENT-8 SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 25 februarie 2025
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 34933357)
- CUI
- 34933357
- Denumire
- ARHITECTURES PROJECTS DEVELOPMENT-8 SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|10529|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.08.2015
- Sediu
- FABRICA DE CHIBRITURI, nr. 13-15, bl. C2, sc. 2, et. 2, ap. 52, CAMERA 2 IN SUPRAFATA DE 11,65 MP, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
Arată toate (40)
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 3
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit · rev. 3
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 7420 Activități fotografice · rev. 3
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă · rev. 3
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane · rev. 3
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center) · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.245.050 lei (-75% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 77 mii lei · 2025 1,2 mil. lei · maxim 2024 5 mil. lei · minim 2019 42 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 20,6 mii lei · 2025 113,6 mii lei · maxim 2024 1,6 mil. lei · minim 2019 −26,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 4 · maxim 2023 4 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.245.050 lei | 4.990.271 lei | 2.714.276 lei | 1.425.130 lei | 1.370.084 lei | 527.550 lei | 42.000 lei | 161.700 lei | 107.001 lei | 76.981 lei | — |
| Venituri totale | 1.245.082 lei | 6.787.202 lei | 2.715.152 lei | 1.425.694 lei | 1.370.246 lei | 527.573 lei | 42.002 lei | 161.705 lei | 107.002 lei | 76.981 lei | 91.571 lei |
| Cheltuieli totale | 1.105.732 lei | 5.000.453 lei | 2.229.623 lei | 1.050.219 lei | 451.565 lei | 178.064 lei | 67.381 lei | 32.256 lei | 39.874 lei | 61.515 lei | 70.941 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 113.633 lei | 1.556.360 lei | 466.004 lei | 363.356 lei | 906.624 lei | 337.789 lei | 0 lei | 124.598 lei | 63.918 lei | 13.177 lei | 20.630 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 26.639 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 113.633 lei | 1.556.360 lei | 466.004 lei | 363.356 lei | 906.624 lei | 337.789 lei | -26.639 lei | 124.598 lei | 63.918 lei | 13.177 lei | 20.630 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.521.931 lei | 2.582.521 lei | 2.881.572 lei | 2.968.779 lei | 2.117.913 lei | 512.755 lei | 175.182 lei | 203.751 lei | 98.625 lei | 34.700 lei | 24.530 lei |
| Datorii | 972.649 lei | 1.025.921 lei | 1.286.973 lei | 1.296.704 lei | 798.668 lei | 36.976 lei | 350 lei | 2.280 lei | 700 lei | 693 lei | 3.700 lei |
| Capitaluri proprii | 549.282 lei | 1.556.600 lei | 1.594.599 lei | 1.672.075 lei | 1.319.245 lei | 475.779 lei | 174.832 lei | 201.471 lei | 97.925 lei | 34.007 lei | 20.830 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 4 | 3 | 2 | — | — | — | — | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 6351/3/2025* | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 6351/3/2025 | Tribunalul București | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ARHITECTURES PROJECTS DEVELOPMENT-8 SRL?
ARHITECTURES PROJECTS DEVELOPMENT-8 SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ARHITECTURES PROJECTS DEVELOPMENT-8 SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.