MAVIS - AUTO - COMIMPEX SRL
MAVIS - AUTO - COMIMPEX SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 3, București, CUI 348766. Cifră de afaceri 2025: 347.908 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 348766
- Denumire
- MAVIS - AUTO - COMIMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|16180|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.06.1992
- Sediu
- Str. RAMPEI, nr. 79, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 347.908 lei (+22% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 254,9 mii lei · 2025 347,9 mii lei · maxim 2025 347,9 mii lei · minim 2020 205,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 2,1 mii lei · 2025 −120,3 mii lei · maxim 2022 4,5 mii lei · minim 2019 −204,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 3 · maxim 2018 7 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 347.908 lei | 284.976 lei | 252.683 lei | 344.852 lei | 219.186 lei | 205.772 lei | 312.658 lei | 312.968 lei | 279.438 lei | 245.773 lei | 254.880 lei |
| Venituri totale | 347.908 lei | 285.073 lei | 287.139 lei | 522.852 lei | 219.954 lei | 206.307 lei | 317.895 lei | 314.124 lei | 282.838 lei | 250.997 lei | 255.060 lei |
| Cheltuieli totale | 462.188 lei | 406.643 lei | 410.685 lei | 513.218 lei | 411.017 lei | 366.054 lei | 518.859 lei | 477.986 lei | 368.601 lei | 316.022 lei | 245.317 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 4.460 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.091 lei |
| Pierdere netă | 120.311 lei | 124.421 lei | 126.418 lei | 0 lei | 193.263 lei | 162.219 lei | 204.144 lei | 166.866 lei | 88.578 lei | 67.500 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -120.311 lei | -124.421 lei | -126.418 lei | 4.460 lei | -193.263 lei | -162.219 lei | -204.144 lei | -166.866 lei | -88.578 lei | -67.500 lei | 2.091 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 168.866 lei | 187.841 lei | 192.943 lei | 358.580 lei | 385.820 lei | 347.719 lei | 437.950 lei | 464.838 lei | 534.999 lei | 508.379 lei | 345.441 lei |
| Datorii | 1.425.470 lei | 1.324.134 lei | 1.204.815 lei | 1.244.034 lei | 1.275.734 lei | 1.132.399 lei | 1.060.411 lei | 883.155 lei | 786.450 lei | 671.252 lei | 440.814 lei |
| Capitaluri proprii | -1.256.604 lei | -1.136.293 lei | -1.011.872 lei | -885.454 lei | -889.914 lei | -784.680 lei | -622.461 lei | -418.317 lei | -251.451 lei | -162.873 lei | -95.373 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 5 | 4 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MAVIS - AUTO - COMIMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MAVIS - AUTO - COMIMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MAVIS - AUTO - COMIMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 3, județul București (Str. RAMPEI, nr. 79); numărul de înmatriculare e J|40|16180|1992, din 22.06.1992.
Ce cifră de afaceri a avut MAVIS - AUTO - COMIMPEX SRL în 2025?
347.908 lei, cu 22% peste 2024 (284.976 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 120.311 lei.
Câți salariați are MAVIS - AUTO - COMIMPEX SRL?
3 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MAVIS - AUTO - COMIMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.