SIRCOMSIM SRL — dosare în instanță
Numele SIRCOMSIM SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 august 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 14 august 2026
- Ultima activitate
- 15 august 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 34764037)
- CUI
- 34764037
- Denumire
- SIRCOMSIM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|648|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.07.2015
- Sediu
- VICTORIEI, nr. 228, Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 3
- 0142 Creșterea altor bovine · rev. 3
Arată toate (22)
- 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline · rev. 3
- 0144 Creșterea cămilelor și a camelidelor · rev. 3
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 3
- 0146 Creșterea porcinelor · rev. 3
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 3
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 879.821 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 1,3 mil. lei · 2025 879,8 mii lei · maxim 2018 7,6 mil. lei · minim 2025 879,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 219,8 mii lei · 2025 −511,6 mii lei · maxim 2017 428,5 mii lei · minim 2025 −511,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 23 · 2025 5 · maxim 2016 23 · minim 2023 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 879.821 lei | 997.878 lei | 2.556.344 lei | 6.743.472 lei | 5.817.170 lei | 4.700.733 lei | 4.983.909 lei | 7.550.583 lei | 5.311.788 lei | 1.271.873 lei |
| Venituri totale | 1.566.140 lei | 2.326.795 lei | 3.388.898 lei | 7.400.033 lei | 6.362.182 lei | 5.213.751 lei | 5.290.423 lei | 7.812.745 lei | 5.459.490 lei | 1.308.626 lei |
| Cheltuieli totale | 2.077.789 lei | 2.811.577 lei | 3.335.737 lei | 7.344.301 lei | 6.207.467 lei | 5.160.479 lei | 5.284.354 lei | 7.518.078 lei | 4.982.277 lei | 1.039.487 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 36.905 lei | 44.081 lei | 129.280 lei | 48.765 lei | 1.490 lei | 254.941 lei | 428.461 lei | 219.806 lei |
| Pierdere netă | 511.649 lei | 484.782 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -511.649 lei | -484.782 lei | 36.905 lei | 44.081 lei | 129.280 lei | 48.765 lei | 1.490 lei | 254.941 lei | 428.461 lei | 219.806 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 3.196.067 lei | 3.317.792 lei | 2.951.256 lei | 3.611.662 lei | 6.911.542 lei | 3.066.571 lei | 3.988.576 lei | 4.465.319 lei | 2.869.813 lei | 1.385.451 lei |
| Datorii | 4.168.220 lei | 3.778.296 lei | 2.846.512 lei | 3.543.823 lei | 6.757.983 lei | 3.015.092 lei | 3.985.862 lei | 4.191.295 lei | 2.400.730 lei | 1.166.328 lei |
| Capitaluri proprii | -972.153 lei | -460.504 lei | 104.744 lei | 67.839 lei | 153.559 lei | 51.479 lei | 2.714 lei | 274.024 lei | 469.083 lei | 219.123 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 5 | — | 16 | 23 | 20 | 17 | 18 | 23 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1756/294/2026 | Judecatoria SALISTE | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SIRCOMSIM SRL?
SIRCOMSIM SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 august 2026.
În ce calitate apare cel mai des SIRCOMSIM SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.