AND SILVA IMPEX SRL
AND SILVA IMPEX SRL: firmă în funcțiune din Sat Feneș, Comuna Armeniș, Caraș-Severin, CUI 3470910. Cifră de afaceri 2025: 5.313.509 lei, 32 salariați. Date ONRC
Registru
- CUI
- 3470910
- Denumire
- AND SILVA IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|11|670|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.05.1992
- Sediu
- SAT FENES COM.ARMENIS, nr. 44, Sat Feneș, Comuna Armeniș, Caraș-Severin
- Activități autorizate (CAEN)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
Arată toate (23)
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.313.509 lei (-1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 11,6 mil. lei · 2025 5,3 mil. lei · maxim 2015 11,6 mil. lei · minim 2025 5,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,5 mil. lei · 2025 15,3 mii lei · maxim 2016 1,9 mil. lei · minim 2020 2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 108 · 2025 32 · maxim 2016 111 · minim 2025 32.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.313.509 lei | 5.389.953 lei | 7.079.127 lei | 10.014.462 lei | 9.523.998 lei | 5.957.231 lei | 8.096.351 lei | 9.256.164 lei | 10.542.380 lei | 9.797.445 lei | 11.627.176 lei |
| Venituri totale | 5.435.843 lei | 6.038.698 lei | 7.552.574 lei | 10.319.271 lei | 10.298.855 lei | 6.554.382 lei | 8.617.804 lei | 9.624.152 lei | 10.989.114 lei | 10.186.670 lei | 12.004.321 lei |
| Cheltuieli totale | 5.392.631 lei | 5.997.930 lei | 7.436.788 lei | 9.604.903 lei | 8.869.155 lei | 6.500.587 lei | 8.387.108 lei | 9.130.242 lei | 9.744.429 lei | 8.090.876 lei | 10.362.589 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 15.337 lei | 29.383 lei | 91.280 lei | 633.385 lei | 1.236.698 lei | 2.045 lei | 121.559 lei | 474.917 lei | 1.047.445 lei | 1.860.681 lei | 1.479.401 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 15.337 lei | 29.383 lei | 91.280 lei | 633.385 lei | 1.236.698 lei | 2.045 lei | 121.559 lei | 474.917 lei | 1.047.445 lei | 1.860.681 lei | 1.479.401 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.811.923 lei | 5.925.534 lei | 6.833.919 lei | 6.891.979 lei | 8.121.872 lei | 7.725.359 lei | 8.422.269 lei | 8.429.543 lei | 9.125.227 lei | 9.888.555 lei | 8.215.428 lei |
| Datorii | 306.641 lei | 324.478 lei | 444.294 lei | 228.068 lei | 442.994 lei | 1.365.769 lei | 1.759.917 lei | 1.931.877 lei | 4.076.982 lei | 5.556.868 lei | 373.536 lei |
| Capitaluri proprii | 4.505.282 lei | 5.601.056 lei | 5.742.303 lei | 5.780.726 lei | 6.555.263 lei | 5.318.565 lei | 5.316.520 lei | 5.194.960 lei | 4.720.043 lei | 3.672.598 lei | 6.851.917 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 32 | 44 | 57 | 67 | 70 | 69 | 86 | 91 | 101 | 111 | 108 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este AND SILVA IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, AND SILVA IMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AND SILVA IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Feneș, Comuna Armeniș, județul Caraș-Severin (SAT FENES COM.ARMENIS, nr. 44); numărul de înmatriculare e J|11|670|1992, din 25.05.1992.
Ce cifră de afaceri a avut AND SILVA IMPEX SRL în 2025?
5.313.509 lei, cu 1% sub 2024 (5.389.953 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 15.337 lei.
Câți salariați are AND SILVA IMPEX SRL?
32 salariați în medie în 2025 (44 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AND SILVA IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.