GRIVITA FOOD SRL — dosare în instanță
Numele GRIVITA FOOD SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 30 august 2024
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Contestator — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 34614110)
- CUI
- 34614110
- Denumire
- GRIVIȚA FOOD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|6832|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.06.2015
- Sediu
- GRIVIȚEI, nr. 130, BIROU 1,PARTER, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
Arată toate (11)
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.013.964 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 91 mii lei · 2025 9 mil. lei · maxim 2025 9 mil. lei · minim 2015 91 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 87 mii lei · 2025 2 mil. lei · maxim 2023 2,6 mil. lei · minim 2016 −244,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 29 · maxim 2024 29 · minim 2015 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 9.013.964 lei | 8.478.465 lei | 8.386.478 lei | 6.142.462 lei | fără bilanț | 2.115.972 lei | 4.977.764 lei | 3.484.076 lei | 2.330.083 lei | 549.747 lei | 91.003 lei |
| Venituri totale | 9.016.365 lei | 8.640.538 lei | 8.432.082 lei | 6.339.870 lei | fără bilanț | 2.152.755 lei | 4.977.943 lei | 3.484.076 lei | 2.378.820 lei | 718.750 lei | 610.084 lei |
| Cheltuieli totale | 6.708.049 lei | 6.153.330 lei | 5.724.577 lei | 4.408.306 lei | fără bilanț | 1.970.744 lei | 3.645.907 lei | 2.831.418 lei | 1.718.054 lei | 957.739 lei | 520.329 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.983.348 lei | 2.131.125 lei | 2.623.142 lei | 1.891.662 lei | fără bilanț | 169.584 lei | 1.220.993 lei | 618.168 lei | 624.586 lei | 0 lei | 87.025 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 244.796 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.983.348 lei | 2.131.125 lei | 2.623.142 lei | 1.891.662 lei | fără bilanț | 169.584 lei | 1.220.993 lei | 618.168 lei | 624.586 lei | -244.796 lei | 87.025 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.697.529 lei | 4.115.152 lei | 3.253.108 lei | 2.706.284 lei | fără bilanț | 1.233.677 lei | 1.693.412 lei | 902.507 lei | 749.326 lei | 375.954 lei | 456.980 lei |
| Datorii | 2.709.706 lei | 897.532 lei | 625.491 lei | 810.147 lei | fără bilanț | 53.330 lei | 226.966 lei | 177.390 lei | 141.866 lei | 344.346 lei | 11.628 lei |
| Capitaluri proprii | 1.983.588 lei | 3.213.385 lei | 2.623.382 lei | 1.891.902 lei | fără bilanț | 1.140.563 lei | 1.392.040 lei | 618.408 lei | 467.015 lei | -157.571 lei | 87.225 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 29 | 29 | 26 | 23 | fără bilanț | 10 | 24 | — | 17 | 10 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Contestator: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Proprietate intelectuală: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 29647/3/2024 | Tribunalul București | Proprietate intelectuală | Fond | Pârât |
| 45911/3/2025 | Tribunalul București | Proprietate intelectuală | Fond | Contestator |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GRIVITA FOOD SRL?
GRIVITA FOOD SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des GRIVITA FOOD SRL?
Cel mai des ca contestator (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia proprietate intelectuală (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă contestator și pârât?
Contestator: persoana care a formulat o contestație. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.