SKINDA CAR SRL — dosare în instanță
Numele SKINDA CAR SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 21 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 20 noiembrie 2024
- Ultima activitate
- 21 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 3 din 4 dosare cu calitate cunoscută (75%)
Din registrul firmelor (CUI 34606010)
- CUI
- 34606010
- Denumire
- SKINDA CAR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1699|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.06.2015
- Sediu
- MEHEDINȚI, nr. 5, ap. 5, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4932 Transporturi cu taxiuri · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2023 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2023, față de 2022.
În 2023, cifra de afaceri netă a fost 44.666 lei (-44% față de 2022).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 59,2 mii lei · 2023 44,7 mii lei · maxim 2018 283,2 mii lei · minim 2023 44,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 27,8 mii lei · 2023 −33,8 mii lei · maxim 2018 158,4 mii lei · minim 2023 −33,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2023 1 · maxim 2017 4 · minim 2019 1.
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 44.666 lei | 79.733 lei | 68.276 lei | 95.543 lei | 237.011 lei | 283.201 lei | 212.146 lei | 216.349 lei | 59.190 lei |
| Venituri totale | 44.666 lei | 79.733 lei | 99.276 lei | 95.543 lei | 237.011 lei | 291.001 lei | 212.146 lei | 216.349 lei | 59.190 lei |
| Cheltuieli totale | 78.291 lei | 71.394 lei | 67.263 lei | 41.971 lei | 92.462 lei | 129.685 lei | 216.826 lei | 97.879 lei | 29.578 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 0 lei | 5.947 lei | 29.035 lei | 50.979 lei | 141.014 lei | 158.406 lei | 0 lei | 116.307 lei | 27.836 lei |
| Pierdere netă | 33.821 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 7.822 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -33.821 lei | 5.947 lei | 29.035 lei | 50.979 lei | 141.014 lei | 158.406 lei | -7.822 lei | 116.307 lei | 27.836 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 400.492 lei | 567.771 lei | 577.604 lei | 584.330 lei | 514.883 lei | 328.435 lei | 146.446 lei | 150.634 lei | 38.232 lei |
| Datorii | 21.107 lei | 18.670 lei | 34.451 lei | 97.411 lei | 78.942 lei | 33.508 lei | 9.925 lei | 6.291 lei | 10.196 lei |
| Capitaluri proprii | 379.385 lei | 521.902 lei | 515.954 lei | 486.919 lei | 435.941 lei | 294.927 lei | 136.521 lei | 144.343 lei | 28.036 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 75% din dosare sunt la Tribunalul Comercial Cluj (3). Un dosar e la Judecătoria Cluj-Napoca.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 3 |
| Judecătoria Cluj-Napoca | Cluj | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat: 3
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Apel: 3
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 11908/211/2025 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 9889/211/2024 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
| 9811/211/2023 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
| 12958/211/2024 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SKINDA CAR SRL?
SKINDA CAR SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 21 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des SKINDA CAR SRL?
Cel mai des la Tribunalul Comercial CLUJ (3) și Judecătoria Cluj-Napoca (1).
În ce calitate apare cel mai des SKINDA CAR SRL?
Cel mai des ca intimat (3 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.