SPICA RISING SRL

SPICA RISING SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 34577640. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
34577640
Denumire
SPICA RISING SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|22|952|2015
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
28.05.2015
Sediu
BUCIUM, nr. 41, PARTER, CAMERA 1, Municipiul Iași, Iași
Activități autorizate (CAEN)
  • 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice · rev. 2
  • 1103 Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe · rev. 2
  • 1104 Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare · rev. 2
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
Arată toate (43)
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · rev. 2
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate · rev. 2
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate · rev. 2
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
  • 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
  • 7220 Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste · rev. 2
  • 8292 Activități de ambalare · rev. 2
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană · rev. 2
  • 9604 Activități de întreținere corporală · rev. 2
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri

Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

Cifră de afaceri netă: nu se raportează pentru acest tip de situație.

Rezultat net (lei): 2018 −18,3 mii lei · 2025 −12 mii lei · maxim 2025 −12 mii lei · minim 2023 −44,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2018 1 · 2025 0 · maxim 2018 1 · minim 2025 0.

Indicator20252024202320222021202020192018
Activitate
Cifră de afaceri netă————————
Venituri totale0 lei29.465 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Cheltuieli totale11.955 lei49.794 lei44.311 lei40.064 lei41.269 lei36.934 lei39.278 lei18.258 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Pierdere netă11.955 lei20.329 lei44.311 lei40.064 lei41.269 lei36.934 lei39.278 lei18.258 lei
Rezultat net-11.955 lei-20.329 lei-44.311 lei-40.064 lei-41.269 lei-36.934 lei-39.278 lei-18.258 lei
Bilanț
Active totale347.749 lei281.844 lei305.540 lei52.457 lei47.622 lei47.239 lei44.772 lei8.990 lei
Datorii600.260 lei522.400 lei525.767 lei228.373 lei183.473 lei141.821 lei102.621 lei27.561 lei
Capitaluri proprii-252.511 lei-240.556 lei-220.227 lei-175.916 lei-135.851 lei-94.582 lei-57.849 lei-18.571 lei
Oameni
Număr mediu de salariați01111111

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este SPICA RISING SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, SPICA RISING SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul SPICA RISING SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (BUCIUM, nr. 41, PARTER, CAMERA 1); numărul de înmatriculare e J|22|952|2015, din 28.05.2015.

Câți salariați are SPICA RISING SRL?

0 salariați în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre SPICA RISING SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.