GLASSWERK CONSTRUCT SRL — dosare în instanță

Numele GLASSWERK CONSTRUCT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 05 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
03 iulie 2025
Ultima activitate
05 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 34536810)

CUI
34536810
Denumire
GLASSWERK CONSTRUCT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|05|796|2015
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
20.05.2015
Sediu
GINTA, nr. 283, Sat Ginta, Comuna Căpâlna, Bihor
Activități autorizate (CAEN)
  • 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate · rev. 3
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
  • 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
Arată toate (13)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.240.615 lei (+59% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 110,8 mii lei · 2025 5,2 mil. lei · maxim 2025 5,2 mil. lei · minim 2015 110,8 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 39 mii lei · 2025 567,7 mii lei · maxim 2025 567,7 mii lei · minim 2021 −844 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 6 · maxim 2021 20 · minim 2015 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă5.240.615 lei3.288.935 lei3.080.169 lei2.564.082 lei3.048.548 lei3.078.123 lei3.336.549 lei1.828.645 lei693.165 lei294.883 lei110.828 lei
Venituri totale5.248.129 lei3.418.766 lei3.094.661 lei6.223.668 lei3.094.130 lei3.106.107 lei3.336.919 lei1.829.866 lei693.172 lei301.103 lei110.831 lei
Cheltuieli totale4.564.861 lei3.369.837 lei3.087.333 lei6.239.508 lei3.907.280 lei3.063.540 lei3.140.895 lei1.672.394 lei532.838 lei270.297 lei68.479 lei
Rezultat
Profit net567.658 lei38.602 lei3.653 lei0 lei0 lei14.061 lei162.658 lei139.187 lei153.402 lei27.794 lei39.027 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei88.613 lei843.957 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net567.658 lei38.602 lei3.653 lei-88.613 lei-843.957 lei14.061 lei162.658 lei139.187 lei153.402 lei27.794 lei39.027 lei
Bilanț
Active totale1.704.283 lei367.353 lei706.492 lei1.864.289 lei2.009.369 lei3.299.325 lei2.700.091 lei2.485.298 lei242.973 lei80.095 lei72.497 lei
Datorii1.557.391 lei788.118 lei1.165.860 lei2.327.309 lei2.383.777 lei2.829.776 lei2.244.604 lei2.192.469 lei89.331 lei52.101 lei33.270 lei
Capitaluri proprii146.892 lei-420.765 lei-459.368 lei-463.020 lei-374.408 lei469.549 lei455.487 lei292.829 lei153.642 lei27.994 lei39.227 lei
Oameni
Număr mediu de salariați610101620181810651

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
442/1285/2025Tribunalul Comercial CLUJInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare GLASSWERK CONSTRUCT SRL?

GLASSWERK CONSTRUCT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 05 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des GLASSWERK CONSTRUCT SRL?

Cel mai des ca creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.