ISABELLA SHOES SRL — dosare în instanță
Numele ISABELLA SHOES SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 22 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 01 februarie 2021
- Ultima activitate
- 22 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 34521445)
- CUI
- 34521445
- Denumire
- ISABELLA SHOES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|759|2015
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 18.05.2015
- Sediu
- FĂGĂRAȘULUI, nr. 44, SECTOR I., Loc. Ghimbav, Oraș Ghimbav, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 1520 Fabricarea încălțămintei · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2022 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2022, față de 2021.
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 191,1 mii lei · 2020 627,7 mii lei · maxim 2016 1,3 mil. lei · minim 2015 191,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 158,5 mii lei · 2022 −369 lei · maxim 2017 659 mii lei · minim 2020 −1,6 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 3 · 2020 53 · maxim 2019 65 · minim 2016 3.
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | — | — | 627.714 lei | 745.236 lei | 469.647 lei | 1.097.483 lei | 1.306.568 lei | 191.098 lei |
| Venituri totale | 0 lei | 0 lei | 771.877 lei | 745.236 lei | 469.647 lei | 1.097.483 lei | 1.306.568 lei | 191.098 lei |
| Cheltuieli totale | 369 lei | 54 lei | 2.319.120 lei | 1.912.078 lei | 1.605.199 lei | 427.555 lei | 1.199.302 lei | 26.848 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 658.953 lei | 90.364 lei | 158.517 lei |
| Pierdere netă | 369 lei | 54 lei | 1.553.520 lei | 1.174.295 lei | 1.140.249 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -369 lei | -54 lei | -1.553.520 lei | -1.174.295 lei | -1.140.249 lei | 658.953 lei | 90.364 lei | 158.517 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 547.791 lei | 547.791 lei | 635.732 lei | 704.404 lei | 1.034.267 lei | 1.409.474 lei | 357.047 lei | 164.642 lei |
| Datorii | 3.759.335 lei | 3.759.166 lei | 3.844.643 lei | 2.359.795 lei | 1.515.363 lei | 750.321 lei | 107.966 lei | 5.925 lei |
| Capitaluri proprii | -3.211.544 lei | -3.211.375 lei | -3.208.911 lei | -1.655.391 lei | -481.096 lei | 659.153 lei | 249.081 lei | 158.717 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | 53 | 65 | 59 | 15 | 3 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Brașov (1 · 50%), apoi Tribunalul Brașov (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Brașov | Brașov | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Brașov | Brașov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 1
- Intimat Debitor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2023: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 379/62/2021 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 379/62/2021/a2 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ISABELLA SHOES SRL?
ISABELLA SHOES SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 22 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ISABELLA SHOES SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Brașov (1) și Tribunalul Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des ISABELLA SHOES SRL?
Cel mai des ca debitor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor și intimat?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.