DESAPAN SRL — dosare în instanță
Numele DESAPAN SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 05 octombrie 2026
- Ultima activitate
- 06 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 34514600)
- CUI
- 34514600
- Denumire
- DESAPAN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|756|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.05.2015
- Sediu
- ZIARIȘTILOR, nr. 110, Sat Desa, Comuna Desa, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 440.146 lei (+59% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 50,9 mii lei · 2025 440,1 mii lei · maxim 2022 444,9 mii lei · minim 2015 50,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 8 mii lei · 2025 983 lei · maxim 2017 72,3 mii lei · minim 2021 −112,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 5 · maxim 2015 7 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 440.146 lei | 277.516 lei | 396.980 lei | 444.916 lei | 342.459 lei | 328.234 lei | 306.190 lei | 356.804 lei | 351.125 lei | 199.047 lei | 50.868 lei |
| Venituri totale | 355.759 lei | 363.330 lei | 396.980 lei | 444.916 lei | 346.959 lei | 328.234 lei | 306.190 lei | 356.804 lei | 351.125 lei | 199.047 lei | 50.868 lei |
| Cheltuieli totale | 343.602 lei | 380.605 lei | 387.958 lei | 436.805 lei | 456.202 lei | 281.896 lei | 272.568 lei | 306.825 lei | 275.361 lei | 159.272 lei | 41.360 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 983 lei | 0 lei | 5.052 lei | 3.662 lei | 0 lei | 43.055 lei | 30.560 lei | 46.416 lei | 72.254 lei | 37.785 lei | 7.982 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 25.533 lei | 0 lei | 0 lei | 112.713 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 983 lei | -25.533 lei | 5.052 lei | 3.662 lei | -112.713 lei | 43.055 lei | 30.560 lei | 46.416 lei | 72.254 lei | 37.785 lei | 7.982 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 284.831 lei | 330.217 lei | 173.972 lei | 272.341 lei | 205.313 lei | 277.734 lei | 243.732 lei | 228.961 lei | 169.979 lei | 146.460 lei | 15.282 lei |
| Datorii | 174.108 lei | 220.477 lei | 38.699 lei | 143.142 lei | 79.776 lei | 39.483 lei | 48.536 lei | 64.325 lei | 51.758 lei | 100.493 lei | 7.100 lei |
| Capitaluri proprii | 110.723 lei | 109.740 lei | 135.273 lei | 129.199 lei | 125.537 lei | 238.251 lei | 195.196 lei | 164.636 lei | 118.221 lei | 45.967 lei | 8.182 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 6 | 7 | 7 | 1 | 3 | 5 | 4 | 4 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3285/201/2026 | Judecătoria Calafat | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DESAPAN SRL?
DESAPAN SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des DESAPAN SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.