RECON EX SRL — dosare în instanță
Numele RECON EX SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 22 august 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 02 octombrie 2023
- Ultima activitate
- 22 august 2026
- Rol dominant
- Pârât — 3 din 6 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 343840)
- CUI
- 343840
- Denumire
- RECON-EX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|4343|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.06.1991
- Sediu
- Sos. MIHAI BRAVU, nr. 510, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
Arată toate (8)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 26.583.337 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,3 mil. lei · 2025 26,6 mil. lei · maxim 2021 33,5 mil. lei · minim 2017 2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 27 mii lei · 2025 6 mil. lei · maxim 2022 7 mil. lei · minim 2017 17,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 27 · 2025 30 · maxim 2021 44 · minim 2016 21.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 26.583.337 lei | 27.740.476 lei | 22.807.568 lei | 26.220.862 lei | 33.501.942 lei | 24.632.277 lei | 14.550.302 lei | 6.479.660 lei | 1.995.766 lei | 5.662.293 lei | 5.303.347 lei |
| Venituri totale | 30.001.479 lei | 23.741.709 lei | 28.324.024 lei | 26.318.786 lei | 33.619.034 lei | 24.662.347 lei | 14.649.513 lei | 6.597.658 lei | 5.075.945 lei | 5.785.073 lei | 5.430.271 lei |
| Cheltuieli totale | 22.985.447 lei | 22.227.246 lei | 24.996.534 lei | 18.105.737 lei | 29.860.042 lei | 21.819.556 lei | 13.323.986 lei | 6.370.658 lei | 5.055.320 lei | 5.667.919 lei | 5.398.062 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.999.351 lei | 1.310.900 lei | 2.899.238 lei | 6.953.290 lei | 3.217.736 lei | 2.452.305 lei | 1.127.015 lei | 187.664 lei | 17.051 lei | 98.257 lei | 26.980 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.999.351 lei | 1.310.900 lei | 2.899.238 lei | 6.953.290 lei | 3.217.736 lei | 2.452.305 lei | 1.127.015 lei | 187.664 lei | 17.051 lei | 98.257 lei | 26.980 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 123.073.480 lei | 78.238.148 lei | 36.552.365 lei | 36.090.483 lei | 26.496.455 lei | 20.474.719 lei | 14.152.543 lei | 7.633.174 lei | 3.448.718 lei | 2.437.816 lei | 2.643.965 lei |
| Datorii | 39.363.398 lei | 25.758.145 lei | 20.070.126 lei | 22.507.482 lei | 18.665.402 lei | 15.861.402 lei | 11.991.531 lei | 6.613.966 lei | 2.546.577 lei | 1.470.402 lei | 1.690.139 lei |
| Capitaluri proprii | 83.710.082 lei | 52.480.003 lei | 16.482.239 lei | 13.583.001 lei | 7.831.053 lei | 4.613.317 lei | 2.161.012 lei | 960.455 lei | 772.791 lei | 755.740 lei | 657.483 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 30 | 32 | 33 | 39 | 44 | 41 | 33 | 23 | 23 | 21 | 27 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 3
- Apelant: 2
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 4
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2023: 3
- 2024: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 30428/301/2022 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant |
| 29313/301/2023 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Intimat |
| 26874/301/2023 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 26873/301/2023 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 30428/301/2022** | Tribunalul București | Civil | Apel | Apelant |
| 5018/301/2024 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RECON EX SRL?
RECON EX SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 22 august 2026.
La ce instanțe apare cel mai des RECON EX SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI (4) și Tribunalul București (2).
În ce calitate apare cel mai des RECON EX SRL?
Cel mai des ca pârât (3 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, apelant și intimat?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 29 septembrie 2026.