CROLUX GEORGE SRL — dosare în instanță
Numele CROLUX GEORGE SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 15 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 3431989)
- CUI
- 3431989
- Denumire
- CROLUX GEORGE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|6|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.01.1993
- Sediu
- TRAIAN VUIA, nr. 3, Constructia C3, Municipiul Ploiești, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 31.000 lei (+29% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 36 mii lei · 2025 31 mii lei · maxim 2022 59,3 mii lei · minim 2017 −32,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 18,7 mii lei · 2025 −48,2 mii lei · maxim 2021 23,9 mii lei · minim 2025 −48,2 mii lei.
Număr mediu de salariați: nu se raportează pentru acest tip de situație.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 31.000 lei | 24.000 lei | 48.550 lei | 59.324 lei | 58.910 lei | 43.513 lei | — | 0 lei | -32.230 lei | 16.044 lei | 36.014 lei |
| Venituri totale | 31.013 lei | 24.995 lei | 48.550 lei | 59.203 lei | 67.943 lei | 43.513 lei | 1 lei | 0 lei | -28.217 lei | 28.317 lei | 39.743 lei |
| Cheltuieli totale | 79.224 lei | 65.469 lei | 38.370 lei | 41.364 lei | 42.011 lei | 24.779 lei | 14.390 lei | 15.706 lei | 13.390 lei | 17.640 lei | 19.817 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 7.924 lei | 16.390 lei | 23.935 lei | 17.488 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 9.828 lei | 18.733 lei |
| Pierdere netă | 48.211 lei | 40.474 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 14.389 lei | 15.706 lei | 41.727 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -48.211 lei | -40.474 lei | 7.924 lei | 16.390 lei | 23.935 lei | 17.488 lei | -14.389 lei | -15.706 lei | -41.727 lei | 9.828 lei | 18.733 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 93.142 lei | 138.079 lei | 212.327 lei | 227.006 lei | 208.464 lei | 185.572 lei | 162.226 lei | 139.244 lei | 155.840 lei | 205.755 lei | 204.439 lei |
| Datorii | 37.738 lei | 34.464 lei | 67.170 lei | 69.773 lei | 67.621 lei | 68.664 lei | 62.806 lei | 25.436 lei | 26.326 lei | 34.514 lei | 43.026 lei |
| Capitaluri proprii | 55.404 lei | 103.615 lei | 145.157 lei | 157.233 lei | 140.843 lei | 116.908 lei | 99.420 lei | 113.808 lei | 129.514 lei | 171.241 lei | 161.413 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Sectorului 3 (1 · 50%), apoi Tribunalul București (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Sectorului 3 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 25029/301/2023 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Reclamant |
| 25029/301/2023** | Tribunalul București | Civil | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CROLUX GEORGE SRL?
CROLUX GEORGE SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CROLUX GEORGE SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI (1) și Tribunalul București (1).
În ce calitate apare cel mai des CROLUX GEORGE SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.