AGROSTAR PALATCA SRL — dosare în instanță
Numele AGROSTAR PALATCA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 13 iunie 2023
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 34134368)
- CUI
- 34134368
- Denumire
- AGROSTAR PALATCA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|486|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.02.2015
- Sediu
- Bisericii Reformate, nr. 1, Sat Palatca, Comuna Palatca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0121 Cultivarea strugurilor · rev. 3
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase · rev. 3
Arată toate (36)
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor · rev. 3
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 3
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 3
- 0142 Creșterea altor bovine · rev. 3
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 3
- 0146 Creșterea porcinelor · rev. 3
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 3
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 3
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre · rev. 3
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 3
- 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor · rev. 3
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
- 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor · rev. 3
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · rev. 3
- 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.614.811 lei (-53% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 131,1 mii lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2024 3,4 mil. lei · minim 2015 131,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 36,9 mii lei · 2025 91,5 mii lei · maxim 2025 91,5 mii lei · minim 2016 −174,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 2 · maxim 2020 3 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.614.811 lei | 3.401.037 lei | 3.042.536 lei | 2.702.718 lei | 2.128.449 lei | 1.304.226 lei | 1.042.391 lei | 636.440 lei | 613.271 lei | 301.594 lei | 131.100 lei |
| Venituri totale | 2.838.418 lei | 4.089.028 lei | 3.207.230 lei | 2.847.442 lei | 2.329.076 lei | 1.406.828 lei | 1.947.024 lei | 761.595 lei | 923.161 lei | 302.352 lei | 131.100 lei |
| Cheltuieli totale | 2.745.171 lei | 4.064.828 lei | 3.187.059 lei | 2.770.248 lei | 2.291.443 lei | 1.377.403 lei | 1.864.476 lei | 879.120 lei | 961.022 lei | 473.952 lei | 90.244 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 91.516 lei | 20.328 lei | 16.944 lei | 49.582 lei | 15.527 lei | 16.357 lei | 65.342 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 36.923 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 123.949 lei | 44.017 lei | 174.269 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 91.516 lei | 20.328 lei | 16.944 lei | 49.582 lei | 15.527 lei | 16.357 lei | 65.342 lei | -123.949 lei | -44.017 lei | -174.269 lei | 36.923 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.461.816 lei | 3.530.185 lei | 4.926.646 lei | 2.894.039 lei | 2.616.863 lei | 2.836.109 lei | 1.662.863 lei | 1.773.278 lei | 678.764 lei | 570.474 lei | 571.884 lei |
| Datorii | 4.889.825 lei | 4.240.460 lei | 5.071.324 lei | 3.451.674 lei | 3.199.114 lei | 3.433.887 lei | 2.276.998 lei | 2.110.643 lei | 859.926 lei | 707.620 lei | 534.761 lei |
| Capitaluri proprii | -428.409 lei | -520.363 lei | -540.691 lei | -557.635 lei | -582.251 lei | -597.778 lei | -614.135 lei | -337.365 lei | -181.162 lei | -137.146 lei | 37.123 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 352/1259/2018 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AGROSTAR PALATCA SRL?
AGROSTAR PALATCA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des AGROSTAR PALATCA SRL?
Cel mai des ca intimat creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și creditor?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.