SURSA COM SRL
SURSA COM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Suceava, Suceava, CUI 3408030. Cifră de afaceri 2025: 416.788 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 3408030
- Denumire
- SURSA COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|233|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.02.1993
- Sediu
- CURTEA DOMNEASCA, nr. 35, et. 2, biroul nr.5, Municipiul Suceava, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 5819 Alte activități de editare · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 416.788 lei (-29% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 329,7 mii lei · 2025 416,8 mii lei · maxim 2024 585,5 mii lei · minim 2017 244,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 105,8 mii lei · 2025 36,1 mii lei · maxim 2019 235,7 mii lei · minim 2016 21,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 3 · maxim 2023 4 · minim 2022 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 416.788 lei | 585.499 lei | 492.627 lei | 481.460 lei | 365.154 lei | 333.927 lei | 358.757 lei | 381.794 lei | 244.494 lei | 276.239 lei | 329.672 lei |
| Venituri totale | 416.968 lei | 585.596 lei | 493.966 lei | 481.574 lei | 369.376 lei | 335.756 lei | 554.549 lei | 381.815 lei | 244.525 lei | 277.226 lei | 329.833 lei |
| Cheltuieli totale | 371.637 lei | 443.033 lei | 395.552 lei | 312.902 lei | 281.298 lei | 217.552 lei | 313.274 lei | 276.981 lei | 182.175 lei | 252.814 lei | 203.325 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 36.066 lei | 129.247 lei | 93.573 lei | 163.948 lei | 84.384 lei | 114.632 lei | 235.729 lei | 101.016 lei | 59.905 lei | 21.640 lei | 105.842 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 36.066 lei | 129.247 lei | 93.573 lei | 163.948 lei | 84.384 lei | 114.632 lei | 235.729 lei | 101.016 lei | 59.905 lei | 21.640 lei | 105.842 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 298.767 lei | 397.461 lei | 320.092 lei | 393.829 lei | 426.335 lei | 422.649 lei | 484.267 lei | 429.750 lei | 284.924 lei | 282.337 lei | 696.254 lei |
| Datorii | 121.160 lei | 109.242 lei | 85.034 lei | 88.380 lei | 113.258 lei | 88.696 lei | 107.056 lei | 187.252 lei | 75.374 lei | 109.992 lei | 110.293 lei |
| Capitaluri proprii | 177.607 lei | 288.219 lei | 235.058 lei | 305.449 lei | 313.077 lei | 333.953 lei | 377.211 lei | 242.498 lei | 209.550 lei | 172.345 lei | 585.961 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 4 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SURSA COM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SURSA COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SURSA COM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Suceava, județul Suceava (CURTEA DOMNEASCA, nr. 35, et. 2, biroul nr.5); numărul de înmatriculare e J|33|233|1993, din 11.02.1993.
Ce cifră de afaceri a avut SURSA COM SRL în 2025?
416.788 lei, cu 29% sub 2024 (585.499 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 36.066 lei.
Câți salariați are SURSA COM SRL?
3 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SURSA COM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.