BREAD & BUTTER SRL
BREAD & BUTTER SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Brașov, Brașov, CUI 33924423. Cifră de afaceri 2022: 30.371 lei, 7 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 33924423
- Denumire
- BREAD & BUTTER SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1750|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.12.2014
- Sediu
- GEORGE ENESCU, nr. 14-15, et. 1, ap. 4, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
Arată toate (38)
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7420 Activități fotografice · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) · rev. 2
- 9003 Activități de creație artistică · rev. 2
- 9319 Alte activități sportive · rev. 2
- 9321 Bâlciuri și parcuri de distracții · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2022 · 7 bilanțuri
Financiar · 2015–2022 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2022, față de 2020.
În 2022, cifra de afaceri netă a fost 30.371 lei (-94% față de 2020).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 191,4 mii lei · 2022 30,4 mii lei · maxim 2019 4,3 mil. lei · minim 2022 30,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −79,2 mii lei · 2022 −419,5 mii lei · maxim 2019 484,5 mii lei · minim 2022 −419,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2022 7 · maxim 2018 45 · minim 2022 7.
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 30.371 lei | fără bilanț | 516.361 lei | 4.274.539 lei | 3.903.501 lei | 3.794.649 lei | 2.612.747 lei | 191.424 lei |
| Venituri totale | 161.276 lei | fără bilanț | 522.094 lei | 4.323.333 lei | 3.941.180 lei | 3.838.656 lei | 2.612.747 lei | 191.424 lei |
| Cheltuieli totale | 579.205 lei | fără bilanț | 684.069 lei | 3.795.547 lei | 3.742.344 lei | 3.593.179 lei | 2.305.775 lei | 264.831 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 484.523 lei | 159.425 lei | 241.077 lei | 251.918 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 419.549 lei | fără bilanț | 167.206 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 79.150 lei |
| Rezultat net | -419.549 lei | fără bilanț | -167.206 lei | 484.523 lei | 159.425 lei | 241.077 lei | 251.918 lei | -79.150 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 3.553.796 lei | fără bilanț | 3.554.732 lei | 3.586.138 lei | 2.297.847 lei | 1.661.103 lei | 642.279 lei | 213.978 lei |
| Datorii | 3.323.130 lei | fără bilanț | 2.688.170 lei | 2.552.371 lei | 1.700.603 lei | 1.247.108 lei | 469.311 lei | 292.928 lei |
| Capitaluri proprii | -410.515 lei | fără bilanț | 866.562 lei | 1.033.767 lei | 597.244 lei | 413.995 lei | 172.968 lei | -78.950 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | fără bilanț | 15 | 32 | 45 | 29 | 30 | 12 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BREAD & BUTTER SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, BREAD & BUTTER SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul BREAD & BUTTER SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Brașov, județul Brașov (GEORGE ENESCU, nr. 14-15, et. 1, ap. 4); numărul de înmatriculare e J|08|1750|2014, din 22.12.2014.
Ce cifră de afaceri a avut BREAD & BUTTER SRL în 2022?
30.371 lei, cu 94% sub 2021 (516.361 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 419.549 lei.
Câți salariați are BREAD & BUTTER SRL?
7 salariați în medie în 2022 (15 în 2021), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BREAD & BUTTER SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2022). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.