NEMECO SRL — dosare în instanță
Numele NEMECO SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 22 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 14 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 22 septembrie 2026
- Rol dominant
- Contestator — 3 din 4 dosare cu calitate cunoscută (75%)
Din registrul firmelor (CUI 3383687)
- CUI
- 3383687
- Denumire
- NEMECO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|13823|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.11.1991
- Sediu
- Str. 9 MAI, nr. 51, București Sectorul 6, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
Arată toate (36)
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor · rev. 3
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.341.892 lei (-36% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 774,2 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2021 4,7 mil. lei · minim 2018 0 lei.
Rezultat net (lei): 2015 −458,1 mii lei · 2025 −176,8 mii lei · maxim 2021 1,4 mil. lei · minim 2024 −856 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 25 · 2024 10 · maxim 2015 25 · minim 2016 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.341.892 lei | 2.083.425 lei | 3.399.357 lei | 4.452.371 lei | 4.704.156 lei | 2.476.358 lei | 464.766 lei | 0 lei | 156.665 lei | 235.903 lei | 774.193 lei |
| Venituri totale | 1.341.892 lei | 2.083.425 lei | 3.554.590 lei | 4.674.341 lei | 4.704.156 lei | 2.554.187 lei | 469.490 lei | 0 lei | 159.736 lei | 235.903 lei | 774.585 lei |
| Cheltuieli totale | 1.518.691 lei | 2.939.426 lei | 3.321.837 lei | 3.407.373 lei | 3.209.347 lei | 2.103.395 lei | 767.021 lei | 183.095 lei | 192.753 lei | 97.832 lei | 1.232.637 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 198.695 lei | 1.220.495 lei | 1.447.850 lei | 426.715 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 138.071 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 176.799 lei | 856.001 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 302.226 lei | 183.095 lei | 37.717 lei | 0 lei | 458.052 lei |
| Rezultat net | -176.799 lei | -856.001 lei | 198.695 lei | 1.220.495 lei | 1.447.850 lei | 426.715 lei | -302.226 lei | -183.095 lei | -37.717 lei | 138.071 lei | -458.052 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 230.568 lei | 2.189.749 lei | 2.617.466 lei | 2.745.277 lei | 2.970.883 lei | 3.079.791 lei | 2.785.122 lei | 309.168 lei | 479.052 lei | 192.303 lei | 374.372 lei |
| Datorii | 2.613.678 lei | 4.358.031 lei | 3.917.526 lei | 4.244.032 lei | 5.690.133 lei | 7.246.891 lei | 7.378.937 lei | 4.600.757 lei | 4.587.546 lei | 4.266.056 lei | 4.586.196 lei |
| Capitaluri proprii | -2.383.110 lei | -2.168.282 lei | -1.300.060 lei | -1.498.755 lei | -2.719.250 lei | -4.167.100 lei | -4.593.815 lei | -4.291.589 lei | -4.108.494 lei | -4.073.753 lei | -4.211.824 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 10 | 15 | 15 | 16 | 15 | 5 | 0 | — | 0 | 25 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Contestator: 3
- Apelant Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 3
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 17252/3/2022/a1 | Tribunalul București | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Contestator |
| 16912/303/2024 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Civil | Fond | Contestator |
| 2874/303/2024 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Civil | Fond | Contestator |
| 25344/302/2021** | Tribunalul București | Civil | Apel | Apelant Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare NEMECO SRL?
NEMECO SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 22 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des NEMECO SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI (2) și Tribunalul București (2).
În ce calitate apare cel mai des NEMECO SRL?
Cel mai des ca contestator (3 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă contestator și apelant?
Contestator: persoana care a formulat o contestație. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 29 septembrie 2026.