OPSWAT TECHNOLOGIES SRL
OPSWAT TECHNOLOGIES SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Timișoara, Timiș, CUI 33823488. Cifră de afaceri 2025: 43.208.611 lei, 102 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 33823488
- Denumire
- OPSWAT TECHNOLOGIES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|2633|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.11.2014
- Sediu
- CONSILIUL EUROPEI, nr. 2D, et. 2, CLADIREA UNITED BUSINESS CENTER 0, COD SPATIU U0.E2.01, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
Arată toate (13)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 43.208.611 lei (+26% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,2 mil. lei · 2025 43,2 mil. lei · maxim 2025 43,2 mil. lei · minim 2015 2,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 42,9 mii lei · 2025 1,8 mil. lei · maxim 2025 1,8 mil. lei · minim 2015 42,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 13 · 2025 102 · maxim 2025 102 · minim 2015 13.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 43.208.611 lei | 34.228.193 lei | 29.189.365 lei | 24.933.682 lei | 16.837.812 lei | 13.044.530 lei | 8.935.279 lei | 6.060.123 lei | 5.068.751 lei | 3.312.401 lei | 2.155.187 lei |
| Venituri totale | 43.381.100 lei | 34.304.863 lei | 29.580.069 lei | 25.182.347 lei | 16.891.015 lei | 13.064.068 lei | 8.935.711 lei | 6.096.144 lei | 5.103.340 lei | 3.324.538 lei | 2.160.837 lei |
| Cheltuieli totale | 41.137.367 lei | 32.418.155 lei | 28.208.121 lei | 23.599.584 lei | 16.584.565 lei | 12.938.357 lei | 8.794.875 lei | 5.914.031 lei | 4.934.827 lei | 3.232.237 lei | 2.103.019 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.833.707 lei | 1.575.221 lei | 1.053.819 lei | 1.078.484 lei | 248.062 lei | 75.399 lei | 70.870 lei | 137.621 lei | 125.737 lei | 65.451 lei | 42.914 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.833.707 lei | 1.575.221 lei | 1.053.819 lei | 1.078.484 lei | 248.062 lei | 75.399 lei | 70.870 lei | 137.621 lei | 125.737 lei | 65.451 lei | 42.914 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 14.704.001 lei | 11.073.546 lei | 7.531.425 lei | 5.866.275 lei | 1.987.635 lei | 1.984.691 lei | 1.447.012 lei | 1.015.952 lei | 968.040 lei | 533.509 lei | 400.025 lei |
| Datorii | 7.341.876 lei | 2.881.842 lei | 1.651.064 lei | 1.977.568 lei | 1.167.565 lei | 1.310.575 lei | 830.767 lei | 470.577 lei | 560.286 lei | 251.491 lei | 183.458 lei |
| Capitaluri proprii | 6.361.301 lei | 4.527.594 lei | 2.952.373 lei | 1.898.554 lei | 820.070 lei | 674.116 lei | 616.245 lei | 545.375 lei | 407.754 lei | 282.018 lei | 216.567 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 102 | 75 | 61 | 67 | 58 | 54 | 42 | 33 | 29 | 20 | 13 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este OPSWAT TECHNOLOGIES SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, OPSWAT TECHNOLOGIES SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul OPSWAT TECHNOLOGIES SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Timișoara, județul Timiș (CONSILIUL EUROPEI, nr. 2D, et. 2, CLADIREA UNITED BUSINESS CENTER 0, COD SPATIU U0.E2.01); numărul de înmatriculare e J|35|2633|2014, din 20.11.2014.
Ce cifră de afaceri a avut OPSWAT TECHNOLOGIES SRL în 2025?
43.208.611 lei, cu 26% peste 2024 (34.228.193 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.833.707 lei.
Câți salariați are OPSWAT TECHNOLOGIES SRL?
102 salariați în medie în 2025 (75 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre OPSWAT TECHNOLOGIES SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.