AGO PROIECT ENGINEERING SRL — dosare în instanță
Numele AGO PROIECT ENGINEERING SRL apare în 39 dosare publice la 19 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 39
- Instanțe
- 19
- Primul dosar
- 19 iulie 2023
- Ultima activitate
- 31 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 15 din 39 dosare cu calitate cunoscută (38%)
Din registrul firmelor (CUI 33808062)
- CUI
- 33808062
- Denumire
- AGO PROIECT ENGINEERING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|3267|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.11.2014
- Sediu
- GURGHIU, nr. 1, bl. O4, ap. 59, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice · rev. 3
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 3
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (39)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 21.646.856 lei (+120% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 253 mii lei · 2025 21,6 mil. lei · maxim 2025 21,6 mil. lei · minim 2015 253 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 80,7 mii lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2023 3,6 mil. lei · minim 2016 78,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 24 · maxim 2024 25 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 21.646.856 lei | 9.840.102 lei | 13.708.395 lei | 9.901.173 lei | 4.060.292 lei | 2.353.584 lei | 1.824.157 lei | 2.486.578 lei | 709.104 lei | 376.267 lei | 252.962 lei |
| Venituri totale | 21.886.304 lei | 9.960.219 lei | 13.801.864 lei | 9.990.178 lei | 4.158.124 lei | 2.429.492 lei | 1.872.997 lei | 2.489.977 lei | 709.552 lei | 379.399 lei | 254.428 lei |
| Cheltuieli totale | 19.367.207 lei | 8.298.162 lei | 9.605.375 lei | 6.210.504 lei | 2.476.194 lei | 1.278.479 lei | 1.698.801 lei | 1.559.762 lei | 467.610 lei | 292.853 lei | 166.048 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.103.444 lei | 1.413.545 lei | 3.643.425 lei | 3.401.075 lei | 1.654.105 lei | 1.130.757 lei | 156.497 lei | 908.771 lei | 234.851 lei | 78.738 lei | 80.736 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.103.444 lei | 1.413.545 lei | 3.643.425 lei | 3.401.075 lei | 1.654.105 lei | 1.130.757 lei | 156.497 lei | 908.771 lei | 234.851 lei | 78.738 lei | 80.736 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 32.537.440 lei | 15.838.464 lei | 12.850.576 lei | 10.866.604 lei | 4.837.123 lei | 2.959.104 lei | 1.767.635 lei | 2.137.307 lei | 471.914 lei | 233.159 lei | 168.387 lei |
| Datorii | 25.906.231 lei | 10.702.287 lei | 7.158.201 lei | 7.196.337 lei | 1.518.430 lei | 978.508 lei | 681.358 lei | 600.482 lei | 235.863 lei | 153.221 lei | 48.511 lei |
| Capitaluri proprii | 2.205.444 lei | 5.000.568 lei | 5.497.023 lei | 3.413.075 lei | 2.993.883 lei | 1.629.113 lei | 664.620 lei | 1.068.190 lei | 236.051 lei | 79.938 lei | 119.876 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 24 | 25 | 22 | 15 | 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 19 instanțe în 13 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Timișoara (9 · 23%). Primele 3 instanțe adună 46%; celelalte 16 instanțe au între 1 și 4 dosare.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Timișoara | Timiș | Curte de apel | 9 |
| Curtea de Apel Cluj | Cluj | Curte de apel | 5 |
| Judecătoria Panciu | Vrancea | Judecătorie | 4 |
| Tribunalul Cluj | Cluj | Tribunal | 4 |
| Curtea de Apel Oradea | Bihor | Curte de apel | 2 |
| Judecătoria Beclean | Bistrița-Năsăud | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel Alba Iulia | Alba | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Bacău | Bacău | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Craiova | Dolj | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Iași | Iași | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Pitești | Argeș | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Suceava | Suceava | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Bacău | Bacău | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Pașcani | Iași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Târgu Lăpuș | Maramureș | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Timișoara | Timiș | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Vrancea | Vrancea | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 15
- Intimat: 12
- Petent: 9
- Contestator: 1
- Pârât: 1
- Petent OFERTANT: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 28
- Civil: 8
- Litigii cu profesioniștii: 3
Stadii procesuale
- Recurs: 20
- Fond: 17
- Contestație în anulare (recurs): 1
- Revizuire (recurs): 1
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2024: 4
- 2025: 14
- 2026: 19
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 39 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 453/1285/2023 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 7419/2/2025 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 5455/117/2023 | Tribunalul Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 2104/275/2026 | Tribunalul Vrancea | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 3809/117/2026 | Judecătoria Panciu | Civil | Fond | Reclamant |
| 3808/117/2026 | Judecătoria Panciu | Civil | Fond | Reclamant |
| 3807/117/2026 | Tribunalul Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 3806/117/2026 | Tribunalul Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1119/33/2026 | Curtea de Apel Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 3349/117/2026* | Judecătoria Panciu | Civil | Fond | Reclamant |
| 2103/275/2026 | Judecătoria Panciu | Civil | Fond | Reclamant |
| 13286/180/2024 | Judecătoria Bacău | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 42275/325/2025 | Judecătoria Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 3368/117/2026 | Tribunalul Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1899/319/2026 | Judecatoria TARGULAPUS | Civil | Fond | Reclamant |
| 3826/186/2026 | Judecatoria BECLEAN | Civil | Fond | Reclamant |
| 285/59/2025 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 666/59/2025 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Revizuire (recurs) | Intimat |
| 399/59/2025 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 526/59/2025 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 399/59/2025/a1 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 945/59/2025 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 1091/59/2025 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Contestație în anulare (recurs) | Contestator |
| 419/59/2026 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 945/59/2025/a1 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 288/39/2025 | Curtea de Apel Suceava | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 238/46/2026 | Curtea de Apel Pitești | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
| 110/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 64/35/2026 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 291/45/2025 | Curtea de Apel Iași | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent OFERTANT |
| 1234/54/2024 | Curtea de Apel Craiova | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 172/33/2024 | Curtea de Apel Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 329/33/2025 | Curtea de Apel Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 659/33/2025 | Curtea de Apel Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 659/33/2025/a1 | Curtea de Apel Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 531/32/2024 | Curtea de Apel Bacău | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 397/57/2026 | Curtea de Apel Alba Iulia | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 3825/186/2026 | Judecatoria BECLEAN | Civil | Fond | Reclamant |
| 5537/866/2026 | Judecătoria Pașcani | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AGO PROIECT ENGINEERING SRL?
AGO PROIECT ENGINEERING SRL apare în 39 dosare publice la 19 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AGO PROIECT ENGINEERING SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Timișoara (9), Curtea de Apel Cluj (5) și Tribunalul Cluj (4).
În ce calitate apare cel mai des AGO PROIECT ENGINEERING SRL?
Cel mai des ca reclamant (15 din 39 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (28 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, intimat, petent, contestator și pârât?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.