DANCO EXPERT CONTA S.R.L.
DANCO EXPERT CONTA S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Deva, Hunedoara, CUI 33807997. Cifră de afaceri 2025: 387.832 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 33807997
- Denumire
- DANCO EXPERT CONTA S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|20|940|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.11.2014
- Sediu
- JUPITER, bl. 19B, sc. A, ap. 14, Municipiul Deva, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6420 Activități ale holdingurilor · rev. 2
Arată toate (17)
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului · rev. 2
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 387.832 lei (+3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 52,5 mii lei · 2025 387,8 mii lei · maxim 2025 387,8 mii lei · minim 2015 52,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 15,3 mii lei · 2025 −6,6 mii lei · maxim 2019 105,7 mii lei · minim 2023 −89,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2024 2 · maxim 2021 2 · minim 2018 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 387.832 lei | 375.410 lei | 273.923 lei | 296.478 lei | 297.244 lei | 260.679 lei | 260.814 lei | 166.253 lei | 168.255 lei | 133.310 lei | 52.504 lei |
| Venituri totale | 412.082 lei | 375.410 lei | 273.923 lei | 447.942 lei | 349.749 lei | 260.699 lei | 267.323 lei | 166.253 lei | 168.262 lei | 134.117 lei | 52.504 lei |
| Cheltuieli totale | 417.842 lei | 408.502 lei | 361.018 lei | 350.373 lei | 248.652 lei | 215.845 lei | 153.847 lei | 123.302 lei | 86.386 lei | 64.751 lei | 35.674 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 94.246 lei | 98.621 lei | 39.315 lei | 105.652 lei | 37.963 lei | 76.806 lei | 65.342 lei | 15.255 lei |
| Pierdere netă | 6.583 lei | 33.092 lei | 89.423 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -6.583 lei | -33.092 lei | -89.423 lei | 94.246 lei | 98.621 lei | 39.315 lei | 105.652 lei | 37.963 lei | 76.806 lei | 65.342 lei | 15.255 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 214.459 lei | 366.330 lei | 530.307 lei | 690.828 lei | 475.826 lei | 326.678 lei | 331.559 lei | 228.610 lei | 205.622 lei | 79.269 lei | 10.881 lei |
| Datorii | 220.562 lei | 241.278 lei | 226.184 lei | 297.281 lei | 155.474 lei | 62.843 lei | 77.039 lei | 39.742 lei | 52.812 lei | 3.266 lei | 219 lei |
| Capitaluri proprii | -6.103 lei | 125.052 lei | 304.123 lei | 393.547 lei | 320.352 lei | 263.835 lei | 254.520 lei | 188.868 lei | 152.810 lei | 76.003 lei | 10.662 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DANCO EXPERT CONTA S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, DANCO EXPERT CONTA S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul DANCO EXPERT CONTA S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Deva, județul Hunedoara (JUPITER, bl. 19B, sc. A, ap. 14); numărul de înmatriculare e J|20|940|2014, din 17.11.2014.
Ce cifră de afaceri a avut DANCO EXPERT CONTA S.R.L. în 2025?
387.832 lei, cu 3% peste 2024 (375.410 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 6.583 lei.
De unde vin datele despre DANCO EXPERT CONTA S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.