CLANICO CONSTRUCT SRL — dosare în instanță
Numele CLANICO CONSTRUCT SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 29 aprilie 2024
- Ultima activitate
- 08 octombrie 2026
- Rol dominant
- Parte vătămată — 6 din 6 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 33740277)
- CUI
- 33740277
- Denumire
- CLANICO CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|1675|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.10.2014
- Sediu
- MIRCEA CEL BĂTRÎN, nr. 144, Loc. Dăbuleni, Oraș Dăbuleni, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
Arată toate (40)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 1.826.558 lei (+117% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 54 mii lei · 2024 1,8 mil. lei · maxim 2024 1,8 mil. lei · minim 2019 25 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 18 mii lei · 2024 25 mii lei · maxim 2020 160,3 mii lei · minim 2021 −58,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 2 · 2024 10 · maxim 2024 10 · minim 2018 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.826.558 lei | 841.179 lei | 28.563 lei | 35.990 lei | 293.022 lei | 25.044 lei | 41.890 lei | — | 54.000 lei |
| Venituri totale | 1.826.588 lei | 841.183 lei | 28.563 lei | 36.001 lei | 293.022 lei | 25.044 lei | 41.890 lei | — | 54.000 lei |
| Cheltuieli totale | 1.795.970 lei | 808.621 lei | 50.673 lei | 94.040 lei | 129.810 lei | 67.770 lei | 41.132 lei | — | 35.510 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 24.981 lei | 24.150 lei | 0 lei | 0 lei | 160.282 lei | — | 339 lei | — | 17.950 lei |
| Pierdere netă | — | — | 22.396 lei | 58.399 lei | 0 lei | 42.977 lei | — | — | — |
| Rezultat net | 24.981 lei | 24.150 lei | -22.396 lei | -58.399 lei | 160.282 lei | -42.977 lei | 339 lei | — | 17.950 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 2.424.632 lei | 469.518 lei | 486.000 lei | 485.952 lei | 299.851 lei | 189.590 lei | 188.938 lei | — | 33.593 lei |
| Datorii | 2.392.270 lei | 445.109 lei | 406.176 lei | 383.732 lei | 139.232 lei | 117.253 lei | 73.623 lei | 0 lei | 15.643 lei |
| Capitaluri proprii | 32.362 lei | 24.409 lei | 79.824 lei | 102.220 lei | 160.619 lei | 72.337 lei | 115.315 lei | — | 17.950 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | — | 1 | 1 | 3 | — | 1 | — | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Parte vătămată: 6
Categorii de dosare
- Penal: 6
Stadii procesuale
- Apel: 4
- Contestație (NCPP): 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 4
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2637/215/2026 | Judecătoria Craiova | Penal | Fond | Parte vătămată |
| 6830/215/2024/a6 | Curtea de Apel Craiova | Penal | Apel | Parte vătămată |
| 6830/215/2024 | Curtea de Apel Craiova | Penal | Apel | Parte vătămată |
| 6830/215/2024/a4 | Curtea de Apel Craiova | Penal | Apel | Parte vătămată |
| 6830/215/2024/a5 | Curtea de Apel Craiova | Penal | Apel | Parte vătămată |
| 6830/215/2024/a1.3 | Tribunalul Dolj | Penal | Contestație (NCPP) | Parte vătămată |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CLANICO CONSTRUCT SRL?
CLANICO CONSTRUCT SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CLANICO CONSTRUCT SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Craiova (4), Tribunalul Dolj (1) și Judecătoria Craiova (1).
În ce calitate apare cel mai des CLANICO CONSTRUCT SRL?
Cel mai des ca parte vătămată (6 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă parte vătămată?
Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.