LINPET INVEST SRL
LINPET INVEST SRL: firmă în funcțiune din Loc. Abrud, Oraș Abrud, Alba, CUI 33725730. Cifră de afaceri 2025: 309.772 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 33725730
- Denumire
- LINPET INVEST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|01|648|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.10.2014
- Sediu
- FAGILOR, nr. 2, Loc. Abrud, Oraș Abrud, Alba
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 2
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
Arată toate (34)
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 309.772 lei (-53% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 455,8 mii lei · 2025 309,8 mii lei · maxim 2019 760,2 mii lei · minim 2022 156,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 21,7 mii lei · 2025 −84,2 mii lei · maxim 2024 66 mii lei · minim 2022 −248 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2020 10 · minim 2025 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 309.772 lei | 664.492 lei | 346.610 lei | 156.879 lei | 618.691 lei | 688.313 lei | 760.169 lei | 275.733 lei | 265.529 lei | 205.951 lei | 455.837 lei |
| Venituri totale | 160.558 lei | 815.547 lei | 505.411 lei | 366.630 lei | 782.571 lei | 882.465 lei | 919.583 lei | 402.522 lei | 344.244 lei | 273.755 lei | 464.037 lei |
| Cheltuieli totale | 239.414 lei | 740.756 lei | 747.162 lei | 612.005 lei | 723.349 lei | 841.494 lei | 908.969 lei | 399.299 lei | 339.396 lei | 270.472 lei | 438.124 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 66.026 lei | 0 lei | 0 lei | 54.000 lei | 33.593 lei | 2.849 lei | 466 lei | 1.932 lei | 1.137 lei | 21.748 lei |
| Pierdere netă | 84.182 lei | 0 lei | 245.304 lei | 248.037 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -84.182 lei | 66.026 lei | -245.304 lei | -248.037 lei | 54.000 lei | 33.593 lei | 2.849 lei | 466 lei | 1.932 lei | 1.137 lei | 21.748 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 685.763 lei | 760.173 lei | 451.476 lei | 572.922 lei | 1.136.162 lei | 1.104.740 lei | 1.189.310 lei | 1.485.030 lei | 330.096 lei | 230.361 lei | 655.974 lei |
| Datorii | 827.050 lei | 817.278 lei | 689.148 lei | 423.556 lei | 597.961 lei | 479.742 lei | 456.376 lei | 611.953 lei | 255.692 lei | 157.889 lei | 562.893 lei |
| Capitaluri proprii | -141.287 lei | -57.105 lei | -328.964 lei | -82.723 lei | 165.314 lei | 111.314 lei | 77.720 lei | 74.871 lei | 74.404 lei | 72.472 lei | 93.081 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 5 | 5 | 7 | 9 | 10 | 9 | 6 | 7 | 6 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este LINPET INVEST SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, LINPET INVEST SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul LINPET INVEST SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Abrud, Oraș Abrud, județul Alba (FAGILOR, nr. 2); numărul de înmatriculare e J|01|648|2014, din 23.10.2014.
Ce cifră de afaceri a avut LINPET INVEST SRL în 2025?
309.772 lei, cu 53% sub 2024 (664.492 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 84.182 lei.
Câți salariați are LINPET INVEST SRL?
2 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre LINPET INVEST SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.